14:00, 01.08.2020

Унікальні музеї меткомбінатів Ілліча та "Азовсталь" працюють у Маріуполі

Земля з Берліну в патроні, ручні вироби із кришталю, подарований сухий груз та безліч нагород.

поділитись:
Унікальні музеї меткомбінатів Ілліча та "Азовсталь" працюють у Маріуполі - фото 1

Музей комбінату "Азовсталь" Групи Метінвест. У виставковій залі разом із подругою Наталія. Розповідає, сюди прийшла, аби познайомитися з роботою батька, який працює на підприємстві вже тридцять років.

"Мені, як людині далекій від металургії, було дуже важко зрозуміти, що саме відбувається, які процеси. Тому ми з подружкою вирішили нарешті відвідати, на власні очі подивитися, що тут відбувається."

Відвідують музей і металурги. Олександр - інженер відділу внутрішньої комунікації, працює вже більше року, однак тут вперше.

"Найбільше здивувало, коли розповідали про часи війни, скільки маріупольців пішло на фронт, - більше шести тисяч. Також 6 азовстальців були учасниками параду Перемоги, один з яких брав участь в двох парадах: на параді Перемоги в Берліні і в Москві."

Уже 43 роки, як підприємство має власний музей. Важливим експонатом є азовстальський кришталь, який виготовляли вручну.

"У музеї комбінату ми можемо побачити історію з моменту будівництва першої нашої доменної печі, так звана "Комсомольська" піч. Є обладнання перших будівельників. Макети підведень. Записні книжки інженерів, які конструювали доменну піч. У нашому музеї можна простежити повністю все життя підприємства з моменту будівництва до поточного дня". - каже куратор музею комбінату "Азовсталь" Володимир Сафронов

А це музей комбінату імені Ілліча - йому вже більше пів століття. Від кімнатки у 15 квадратних метрів та шестисот експонатів до тринадцяти залів і двох галерей.

Тут представлені сучасність комбінату, запроваджені інновації та технології. Директорці Ірині Бадасен найбільше подобається виставка Другої світової війни - одяг, зброя, побутові речі. Як жили, з чого їли, як доглядали за собою - це цікавить і відвідувачів.

Утім головною родзинкою залишаються мініатюрні моделі виробничого обладнання.

Під час карантину музей продовжує працювати, проте тільки для індивідуальних екскурсій та з дотриманням усіх правил. Крім того, установу можна відвідати онлайн, на сервісі Гугл карти.