15:00, 01.05.2020

Уряд хоче зменшити кількість ув'язнених, щоб знизити ризик їх зараження COVID-19

Згідно з новим законопроектом, планують менше затримувати і більше достроково звільняти, щоб запобігти поширенню коронавірусу в тюрмах.

поділитись:
Уряд хоче зменшити кількість ув'язнених, щоб знизити ризик їх зараження COVID-19 - фото 1

Кабмін подав законопроєкт №3396 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання виникненню та поширенню на гостру респіраторну хвороби COVID-19, викликаної коронавируса SARS-CoV-2, в установах виконання покарань і місцях попереднього ув'язнення». Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Відповідний законопроєкт був зареєстрований у Раді в понеділок, 27 квітня. Його розглянуть Комітет з питань правоохоронної діяльності та Комітет з питань правової політики, пише сайт sud.ua.

Законопроєкт був ініційований щоб не допустити поширення COVID-19 серед засуджених та осіб, і тих, хто вже взято під варту.

Проєкт Закону передбачає наступне:

- Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою застосовується тільки до осіб підозрюваних, обвинувачених в скоєнні злочину із застосуванням насильства чи погрозою його застосування; умисного злочину, що призвів до загибелі людини; злочину, віднесеного до підсудності Вищого антикорупційного суду; злочину, передбачених статтями 109-114-1, 258-258-5, 260, 261 Кримінального кодексу України;
- Забороняється проведення за межами місця попереднього ув'язнення слідчих (розшукових) дій щодо осіб, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, за винятком слідчих (розшукових) дій, передбачених статтями 241 і 245 цього Кримінального процесуального кодексу України.


Крім того, проєкт передбачає зменшення на період карантину термінів відбуття засудженими до позбавлення волі покарання, після фактичного відбуття яких до них може бути застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання або заміну невідбутої частини покарання більш м'яким.

Також скорочуються терміни розгляду суддями клопотань про вирішення питань, пов'язаних

з умовно-достроковим звільненням від відбування покарання;

заміною невідбутої частини покарання більш м'яким;

звільненням від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;

звільненням від відбування покарання через хворобу.

Зменшено терміни підготовки та направлення до суду матеріалів по умовно-дострокового звільнення засудженого (в триденний термін.)

Одночасно законопроект передбачає скорочення з десяти до п'яти років терміну, протягом якого до особи не може застосовуватися амністія. Але це тільки на період карантину.