12:43, 05.11.2020

Увага! Активізувалися інтернет-аферисти

Масово крадуть гроші з карток людей на популярних сайтах для продажу. Навіть нові схеми вигадали! На гачок загалом ловляться продавці, які дають оголошення про продаж речей, техніки та будь-яких інших товарів.

поділитись:
Увага! Активізувалися інтернет-аферисти - фото 1

Альона виставила речі на популярний сайт продажів. Одразу зателефонував потенційний покупець і попросив номер картки, аби оплатити товар. За годину - інший дзвінок!

«Жінка представляється співробітником банку і каже ви очікуємо платіж на таку-то суму? Я говорю так очікую, а вона каже, що є один момент: так як ви є фіз особою, а вам перерахували гроші з юр особи, ви не можете прийняти», - розповідає потерпіла.

За версією шахраїв, щоб здійснити операцію, треба переказати півтори тисячі на свій мобільний рахунок. А потім їх, разом з іншими грошима, надішлють уже на банківську карту.

«Я говорю, а причому тут мобільний рахунок? Вони кажуть: ну це ж ваш мобільний рахунок, ну в принципі так, мій, ладно. Говорять зараз вам прийде повідомлення, там буде код. Ви скажіть і цю суму ми назад вам на рахунок переведемо».

Потому гроші з мобільного та картки одразу були списані. 1500 грн.

«Цей пароль виявляється ніяка верифікація, а вас реєструють просто в платіжній системі, де вже без підтвердження можуть перевести ваші гроші на інший телефон або іншу карту», - зазначає експерт із безпеки Руслан Болгов.

Ще один шахрайський спосіб - коли потенційні покупці, замість скрина про сплату, кидають підозрілі гіперпосилання. У схожій ситуації опинилася черкащанка.

«По ссылке надо было заполнить ваши персональные данные, номер карточки банковской, пин-код», - розповідає потерпіла.

 

«За допомогою цієї інформації забирають доступ до будь-якого вашого інтернет-банкінгу», - пояснює експерт.

Бувають і такі посилання, де не треба вводити дані про карту. Достатньо просто перейти на сайт. На телефон потрапляє вірус, який і краде всю інформацію.

«Злили всю інформацію. А - на які дзвінки найчастіше дзвонили останні, Б - коли приблизно пополняли рахунок і скільки приблизно грошей на рахунку. Все, Маючи цю інформацію можна перевипустити номер телефону», - наголошує експерт.

Таким чином “перевипустити” ваш номер на свою сім-карту аферисти можуть за 10 хвилин. І з ним відновити всі паролі від інтернет-банкінгу.