18:40, 15.01.2020

Увага, небезпека – консервовані гриби

Поласували грибами та захворіли на ботулізм. Мати та син придбали закрутки в стихійних торговців і - опинилися на лікарняному ліжку. У зимовий період різноматнітна домашня консервація - популярний товар. Проте наскільки безпечно споживати такі продукти та як уникнути отруєння?

поділитись:
Увага, небезпека – консервовані гриби - фото 1

Володимир із сім'єю самі збирають та консервують гриби. Адже, продавцям домашніх закруток - не довіряє.

"Не, ну такие в основном не берем. Домашние, сами делаем, в лес ездим. Мы в основном в запорожской области там собираем".

Побоюється консервованих грибів і Галина Андріївна.

"Люблю, але я хотіла би узнати, де вони ростуть і побачити як вони ростуть і сама зібрати їх. Але я дуже боюся їх їсти".

Продавчиня Клавдія Петрівна запевняє - саморобну консервацію на стаціонарних ринках - не продають. Бо на кожен товар потрібен державний документ.

"Грибы идут только с сертификатами. Это заводская вся закатка идет. У нас хозяин очень за этим следит, что бы не было никаких подделок. У нас все нормально, все строки, у нас все идет как положено. Все через лабораторию, все идет проверяется".

Проте якість консервації у стихійних продавців ніхто не перевіряє. А отже - є небезпека захворіти на ботулізм.
Симптомами є порушення зору, сухість у роті, запаморочення, нудота, блювання, ураження м’язів шиї та кінцівок. Тому фахівці наголошують - маріупольці, які купили гриби у вуличних торговців, вчинили необачно.

"Значить недостатня була обробка цих грибів, які були зобрані десь в лісопосадці обработані - тепературний режим порушено, а також може обработка миття. Гриби повинні бути вимиті, замочені, плісінь там, земля, грунт повинні бути видалені" – зазначає заступник начальника управління Держпродспоживслужби Маріуполя Едуард Квашук.

За даними Центру громадського здоров’я торік в Україні на ботулізм захворіли 105 людей, четверо з них - померли.