20:52, 05.05.2020

Уже цього місяця українські пенсіонери отримають більше грошей

Пенсіонери цього місяця отримають більше. Бо пройшла травнева індексація. Зробити це мали ще в березні. Проте Кабмін своєчасно не ухвалив відповідну постанову. Чи всім додадуть кошти та про які суми йдеться?

поділитись:
Уже цього місяця українські пенсіонери отримають більше грошей - фото 1

 

З того часу, як в Україні останній раз індексували пенсії - середня зарплата зросла на 11%. Тож, виплати перерахують. Та пані Жанна на те, що в її гаманці значно побільшає грошей - не розраховує.

«Я чула, але там стосується віку, скільки років пропрацювала. Ну не знаю, торкнеться мене чи ні. Стаж у мене 30 років. Пенсія - 2300. Коефіцієнт - 0.95, завжди через нього страждаю», - каже пенсіонерка.

У пенсійному фонді обіцяють, мінімальна надбавка становитиме 100 гривень. У середньому ж виплати збільшаться приблизно на 260 гривень. Ми поцікавились у пенсіонерів, на що може вистачити цих коштів.

- Ні на що. Ні на ліки. Тому що я п'ю ліки для судин. Вони коштують більше 200 рублів. І вистачає дуже на мало.
- Я Я беру на дні 3-4, якщо на ринок йду. В середньому десь 800 гривень на 3 дні.
- Отримував би 1000 доларів - думав би по Мальдіви там, ще щось. А так отримуєш на що вистачить. На м'ясо вистачить - слава Богу. Не вистачить - на картоплі будемо.

Проте й цю надбавку отримають не всі, кажуть у пенсійному фонді. Індексація не вплине, зокрема, на тих, хто вийшов на пенсію після 2018-го, держслужбовців, наукових працівників, отримувачів соціальних пенсій.

«Тому що у них немає заробітків. Їм призначається просто без стажу і заробітної плати. Природно, зарабіток не осучаснюється та підвищення ніякого. Заробіток в Пенсійній справі індивідуальний. Це залежить від того, в якому році вийшов на пенсію, яка заробітна плата була», - розповіла завідувачка сектора маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду Євгенія Антіфєєва.

Всього по Україні виплати проіндексують приблизно 8 мільйонам пенсіонерів із понад одинадцяти.