18:45, 17.10.2019

В аптеках Маріуполя вже тиждень немає інсуліну

В аптеках Маріуполя вже тиждень немає інсуліну 17.10.2019

поділитись:
В аптеках Маріуполя вже тиждень немає інсуліну - фото 1

На нашу гарячу лінію звернулися маріупольці хворі на діабет. Кажуть - в аптеках препарату немає вже тиждень. А власні залишки закінчуються. Без гормону людина може прожити лише декілька днів. Де ліки?

Людмила Петрівна хворіє на діабет уже 15 років. Інсулін отримує раз на два місяці. Проте нещодавно в аптеці жінці відмовили. Пенсіонерка хвилюється - саме цим препаратом користується вже давно, а інший - може вплинути на здоров'я.

«Мне сказали, что инсулина нет. Я спросила - а можно ли его заказать? Нет, нельзя. Так просто перейти сложно. Это надо корректировать дозу, лежать в больнице»

Жінка каже, "ручки" вистачить до кінця місяця. Усього в аптеках відсутні сім видів таких ліків. Тільки-но на ринку з'являться гормони, фармацевти обіцяли зателефонувати. В аптеці нам розповіли - постачальники не хочуть продавати препарат. Бо у профільному міністерстві перерахували ціну, за якою мають купувати інсулін хворим.

«Они стали несколько дешевле, чем цены были закупочные на фармацевтическом рынке у дистрибьюторов. Поэтому был такой период времени, для того, чтобы эти цены были приведены в соответствие с реестром референтных цен. На сегодняшний день они все открыты, они все доступны у поставщиков».

Усього в Маріуполі понад три тисячі інсулінозалежних - кажуть лікарі. Пацієнти тиждень очікували на надходження ліків. Ситуацію контролювали і міські чиновники.

«Надавали звернення до МОЗу, і сьогодні вже врегульована ця ситуація. Тобто референтні ціни змінені на ті, які сьогодні відповідають цінам в аптеках та оптовим цінам. Це вже державна стратегія повинна бути, щоб цього ніяк на собі не відчували пацієнти. Тобто якщо ви переглядаєте ціни, то вони мають відповідати тим цінам, які є на ринку» - розповіла заступниця міського голови Ксенія Сухова.

Тому вже сьогодні або завтра пані Людмилі мають зателефонувати, аби жінка прийшла за ліками - пообіцяли аптекарі.