14:05, 16.01.2020

В армію забиратимуть з 18 років: Зеленський підписав указ

Президент знизив призовний вік для чоловіків

поділитись:
В армію забиратимуть з 18 років: Зеленський підписав указ - фото 1

В Україні повернули призов до армії з 18 років – про це йдеться в указі №13/2020, який 16 січня підписав президент Володимир Зеленський.

"Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу", – свідчить текст документа.

Таким чином, Зеленський знизив призовний вік для чоловіків з 20 років, як було за його попередника Петра Порошенка, до 18 років.

Крім того, в указі "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році" вказано терміни призовів до армії: з квітня до червня (весняний) і з жовтня по грудень (осінній).

Також даний документ звільняє в запас зі Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту та інших державних військових формувань військовослужбовців-строковиків, які відслужили встановлені строки служби.

Зазначимо, що термін служби в українській армії становить 18 місяців для призовників без вищої освіти та 12 місяців для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.