11:15, 15 вересня

В інтернеті можна купити фейковий сертифікат вакцинації від коронавірусу

За кордон - із фейковим сертифікатом. Такі документи про вакцинацію намагаються продавати в інтернеті. За довідку подекуди правлять більше 2 тисяч гривень. Як відрізняють підробку та чим вона загрожує покупцям і продавцям?

поділитись:
В інтернеті можна купити фейковий сертифікат вакцинації від коронавірусу - фото 1

Охочі придбати фальшивий документ знайдуться,- вважає житель Микола. Мовляв, найбільший попит буде під час можливого локдауну. Сам таку пропозицію вважає виманюванням грошей.

«Я б уже не робив жодних сертифікатів, ну а сенс, не бачу. Якщо зараз безкоштовно можна і вакцинуватися», - каже житель Маріуполя.

В інтернеті безліч сайтів, де пропонують ковід-сертифікати за кошти. Телефонуємо на один із номерів. Чоловік просить з цього питання писати йому в особисті повідомлення. Починаємо листування. Чоловік розпитує, для чого мені цей документ. За легендою сертифікат вимагають на роботі. Співрозмовник, замість довідки про вакцинацію, пропонує інший варіант.

«Робочий варіант, який можу вам запропонувати, це зробити довідку ЛКК. Відведення від щеплень на шість місяців. Про те, що у вас алергічна реакція і вам не можна робити щеплення. Видається документ на півроку за ціною 1250 гривень + послуги доставки».

Чи є паперовий ковід-сертифікат підробкою нині розпізнати доволі складно,- розповідають правники. Один зі способів зрозуміти, що вас не ошукали,- перевірити документ у додатку "Дія".

Якщо вас затримають на державному кордоні чи під час перетину КПВВ з фальшивим сертифікатом, то за це загрожує покарання.

«Люди, які завідома використовують підроблений документ. Чи виготовляють підроблені документи вони несуть таке ж саме покарання. Накладання штрафу, 50 неоподаткований мінімумів громадян, адміністративний арешт до шести місяців і обмеження волі до двох років», - розповіла начальниця пресслужби Донецького прикордонного загону Наталя Василенко.

Єдиний спосіб отримати дійсний документ - імунізуватися. Це можна зробити у зручний для вас час у Центрах масової вакцинації та амбулаторіях. Усе безкоштовно.