17:58, 26.06.2020

В Маріуполі відкрили майданчик для тренування собак

Перший в Маріуполі майданчик для собак з’явився у мікрорайоні "Східному". Там можна пограти та навчити командам чотирилапого друга.

поділитись:
В Маріуполі відкрили майданчик для тренування собак - фото 1

Собачий майданчик розташували неподалік вулиці Київської. У полі біля багатоповерхівок. Відтепер тут можна не тільки вигулювати тварин, а й навчати їх командам.

По снаряду за улюбленою іграшкою біжить Джек. Так пані Ірина знайшла підхід до свого улюбленця. Іноді пес виконує команди і за смаколики. Жінка каже, намагається якнайчастіше проводити з ним час.

«За будь-якої можливості. Як тільки виникає можливість, приділяємо час. Виходимо, гуляємо, у нас дуже багато іграшок, кільця, м'ячики. А цей майданчик просто знахідка», - розповідає власниця собаки Ірина Дітковська

А ще собакам корисно спілкуватися одне з Одним. Соціалізувати чотирилапих необхідно ще з дитинства, наголошує пан Микита. Аби не трапилося лиха, відвідувачі мають дотримуватися правил.

«Мати при собі хоча б короткий поводок 1,20 метра по довжині. І, природно, намордник. Тому що за чинним законодавством в громадському місці собака повинна бути в наморднику і добре екіпірована», - каже інструктор Федерації службово-спортивного собаководства Микита Аверкін.

Власники собак мають за ними прибирати. Також влітку фахівці радять носити для улюбленців воду. Майданчик встановили за ініціативи ось цієї команди. Студенти створили проєкт і виграли грант. Самі обрали обладнання та облаштували територію.

«Ми вже встановлювали, фарбували. Ми все самі, своїми руками. У мене навіть на руках мозолі залишилися», - каже студент ПДТУ Антон Смолянінов.
«У нас в Маріуполі було п'ять хвиль, в кожній хвилі 10 команд брало участь. І ось в кожній хвилі п'ять команд отримувало фінансування. Тобто у нас вже 25 команд в місті, які отримали до 50 тисяч фінансування і відкрили 25 проектів», - розповіла Тетяна Вейдер, координаторка проєкту UPSHIFT у Маріуполі.

Студенти сподіваються, що вже незабаром такі майданчики з'являться у кожному районі міста. У міськраді це питання пообіцяли розглянути.