16:50, 15 квітня

В Маріуполі вперше відбудеться інклюзивний кінопоказ

Маріупольцям з порушенням зору покажуть документальний фільм «Іон» бельгійського режисера Олів'є Мажі з тифлокоментарем в реальному часі.

поділитись:
В Маріуполі вперше відбудеться інклюзивний кінопоказ - фото 1

Планується, що після перегляду стрічки присутні, в тому числі і люди з функціональними порушеннями зору, зможуть обговорити проблеми забезпечення прав людей з людей з інвалідністю по зору і еміграції крізь призму документального кіно.

В Україні не існує законів про адаптацію фільмів та телепередач для глядачів з функціональними порушеннями зору, на відміну від людей з функціональними порушеннями слуху, і вони майже не мають доступу до візуальної культури. Тифлокоментування - це спосіб отримання ними рівного доступу до візуальних культурних цінностей.

Проект «Чути, щоб бачити» команди 4-х громадських організацій і Центральної бібліотеки ім. В. Короленка - це частина програми зі створення доступного середовища і повноцінної участі людей з обмеженими можливостями здоров'я в суспільному житті міста, а також в реалізації міської цільової програми «Доступний Маріуполь». Об'єдналися громадські організації і бібліотека з однією метою, зробити доступними для маріупольців з функціональними порушеннями зору всіх міських масових заходів, які проводяться: в бібліотеках, в театрах, в музеях, виставкових залах тощо, - йдеться в повідомленні бібліотеки ім. Короленка.

Бібліотека вже придбала спеціальне обладнання для створення доступного середовища для людей з функціональними порушеннями зору. В подальшому, за підтримки громадських організацій, планується поширити досвід бібліотеки в усіх установах культури Маріуполя.

Кінопоказ відбудеться завтра, 16 квітня, о 15.00 в приміщенні бібліотеки.