15:14, 22.10.2019

В МОН розповіли, як українізовиватимуть російськомовні школи

В МОН розповіли, як українізовиватимуть російськомовні школи 22.10.2019

поділитись:
В МОН розповіли, як українізовиватимуть російськомовні школи - фото 1

В Україні з початку 2020-го навчального року всі середні школи, включно з приватними установами, повинні перейти на українську мову викладання. Про це повідомили в прес-службі МОН.

За даними міністерства, з 2014 року шкіл із російською мовою викладання в Україні стало втричі менше. Зокрема, в 2014-2015 роки їх було 621, а в 2018-2019-х залишилося 194 (з них приватних - 43).
Найбільше таких шкіл залишається в
  • Харківській (66),
  • Запорізькій (35),
  • Одеській (34) та
  • Дніпропетровській областях (31),
  • в Києві працюють чотири російськомовні школи.
Як зазначається, перехід почнеться у вересні 2020 року і має завершитися до 2023-го. На той момент заклади повинні бути забезпечені підручниками українською мовою з усіх предметів, картами і таблицями для класів.
Зараз в обласних резервних фондах є більшість необхідних підручників для 5-11 класів, найбільше не вистачає книг для 6-х і частково 7-х класів. Цього року до шкіл з російською мовою викладання вже привезли нові підручники українською мовою з інформатики (5 і 6 класи), з історії (6 клас) і з усіх предметів для 11-х класів.
Крім цього, протягом останніх років уже надрукували майже 84 тисячі українсько-російських і російсько-українських термінологічних словників. Всього на переведення шкіл із бюджету виділили близько 300 мільйонів гривень.
Зі свого боку викладачі зможуть пройти курс навчання української мови, а для вчителів природничо-математичних дисциплін обіцяють підготувати методично-тлумачний словник.
Одночасно в МОН зазначили, що в разі ухвалення Верховною Радою законопроєкту "Про повну загальну середню освіту", який дозволяє викладання будь-якою іншою мовою в приватних школах, діти зможуть навчатися не українською мовою. В іншому разі залишити рідну мову викладання можуть лише дітям в окремих класах дошкільної та початкової освіти, якщо вони є представниками корінного народу або національної меншини.
З п'ятого класу навчання буде тільки українською мовою, але діти з рідною російською зможуть вивчати її як окрему дисципліну. Нагадаємо, 16 липня цього року набув чинності закон, який визначає українську єдиною державною мовою в Україні.
Джерело: Униан.