11:50, 22.01.2020

В Україні хочуть ввести електронні акцизні марки

Міністр Дмитро Дубілет розповів, яку систему перевірки акцизних марок на алкоголь планують запровадити в Україні та як при цьому зекономлять кошти.

поділитись:
В Україні хочуть ввести електронні акцизні марки - фото 1

В Україні розробляють систему електронних акцизних марок, які замінять звичайні паперові, що клеять на алкогольну продукцію як підтвердження про сплачений податок. Про це у своєму каналі в Telegram розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

За словами міністра, акцизні марки в нашій країні масово підробляються і до 50% алкоголю продається "в чорну". Проблема загрожує здоров'ю українців, а також несе колосальні збитки для бюджету (5-10 млрд грн на рік, - Дубілет) та розсаджує корупцію. Тоді як цифрові акцизні марки, що діють інших країнах, дозволяють відстежувати продукцію в електронній формі з моменту виробництва до моменту продажу.

Однак міністр вказав на дороговизну запуску такого проекту, зокрема щодо забезпечення усіх магазинів спеціальними скануючими пристроями. Та Дубілет заявив, що знайшли шлях уникнути значних витрат з боку бізнесу та держави.

"Ми будемо наносити на звичайні акцизні марки штрих-код, який зчитується стандартними для магазинів пристроями. Інформацію про ці штрих-коди не потрібно буде передавати в окрему систему, а лише "пікати" у касовий чек, як звичайний товар", - пояснив міністр.

Так, система не вимагатиме від бізнесу нового обладнання, а державі буде достатньо працювати з інформацією, яка передається в касові чеки, щоб "активувати" і "деактивувати" акцизні марки.

"Це дозволить створити простий мобільний додаток (або чат-бот), яким податківці та громадяни зможуть сканувати акцизні марки і перевіряти їх достовірність. Втім, навіть без цього додатка система призведе до скорочення чорного ринку", - написав Дубілет.

Серед мінусів він вказав такий нюанс: це додатковий "пік" на касах, що трохи сповільнить обслуговування.

Джерело: Коментарии