14:29, 10.09.2020

В Україні перевірять, чи усі школи перейшли на державну мову навчання

Російськомовні школи з 1 вересня повинні були перейти на українську мову навчання. В Україні хочуть провести перевірки і зрозуміти, чи дотримуються нових норм педагоги.

поділитись:
В Україні перевірять, чи усі школи перейшли на державну мову навчання - фото 1

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови буде здійснювати моніторинг дотримання законодавства щодо переходу шкіл на українську мову навчання. Про це йдеться на сайті урядового порталу.

Я дуже радий, що з 1 вересня, відповідно до закону про освіту, який був ухвалений Парламентом у 2017 році, всі російськомовні школи перейшли на державну мову навчання. Це величезний позитив - і це стосується і півдня, і сходу України. Це величезний сигнал для українського народу, що рівень володіння державною мовою має всі шанси підвищуватися - зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

І додав, що надзвичайно важлива і якість викладання державною мовою. Також Тарас Кремінь прокоментував нинішні результати ЗНО, які виявилися гіршими за торішні.

У мене є така підозра, що разом із тим кадровим голодом, який у нас є в системі освіти, разом із погіршенням якості викладання, разом із зменшенням мотивації на викладання якісною державною мовою інших дисциплін, - ми маємо такі наслідки.

Уповноважений із захисту державної мови також нагадав, що закон про штрафні санкції за порушення мовного законодавства почне діяти за 2 роки.