14:30, 14 січня

В Україні планують посилити покарання для водіїв на «лисих» покришках

Відбирати посвідчення водія та збільшити штрафи в десятки разів за їзду на зношеній гумі. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. Однак суворе покарання за «лисі» покришки буде не для всіх автовласників. Кого можуть торкнутися зміни?

поділитись:
В Україні планують посилити покарання для водіїв на «лисих» покришках - фото 1

 

Тиск у шинах, їхній дисбаланс, агресивний стиль водіння та несправність ходової. Все це впливає на передчасну зношеність покришок, кажуть механіки.

«На износ резины влияет шарниры и шаровая опора, рулевые наконечники за развал же отвечают, сайлентблоки они дают развал резины».

За їзду на «лисій» гумі інспектори можуть оштрафувати водія на 340 гривень. Піймають вдруге - відберуть посвідчення на 6 місяців. Та відповідальність за зношені шини треба посилити, - вважають парламентарі. Тому у новому законопроєкті пропонують збільшити штрафи до 8500 гривень, а відбирати посвідчення - на рік.

Однак нові норми планують ввести лише для вантажних машин та автобусів. Та експерти зауважують: не варто економити на покришках і водіям легковиків.

Купувати вживані шини з рук теж ризиковано, - зауважують експерти. Гарантії на них немає. А запропонований документ діятиме, щойно його схвалять парламентарі та Президент.