18:55, 21.11.2019

В Україні почали штрафувати за перевезення дітей без автокрісла

В Україні почали штрафувати за перевезення дітей без автокрісла 21.11.2019

поділитись:
В Україні почали штрафувати за перевезення дітей без автокрісла - фото 1

Скільки вони коштують та що варто знати батькам?

Відтепер на дорогах діють - нові правила. Маріупольців штрафуватимуть за перевезення дітей без засобів безпеки. На перший раз це обійдеться в 510 гривень, а в друге – у 850.

В Ольги - двоє дітей. Каже - обидва з народження їздять в автокріслі. Трирічному Тимофію в такому сидінні - зручно. У десятирічної Ганни зріст майже півтора метри. Тому дівчинка пристібається звичайним ременем безпеки. Говорить - спецсидіння потрібне:

"Чтобы детям было безопасней ездить в машинах. Когда я стала взрослой, я начала уже садиться в машину без детского креселка".

Автокрісло дісталося ще від молодшої сестри, розповідає мама дівчинки, Ольга.

"Спочатку це була така люлька спеціальна для немовля, потім вже крісло таке для трошки старшої дитини. Старшій моїй вже 10 років. Тобто, вона з народження їздила в автокріслі і тепер у тих самих автокріслах їздить меньший".

Якщо ж спеціального сидіння немає - його можна купити в магазині. Є автокрісла від народження до 12 років. Коштують від 1700 до 12 тисяч гривень. Найкращі - німецькі, запевняють продавці.

"Есть кресла универсальные, есть кресла именно под определенную категорию. То есть - это для маленьких детей от рождения до года. Либо это кресло будет от 9 килограмм до 18 килограмм, либо это уже кресло будет для деток постарше, от 15 до 36 килограмм. Соответственно, каждое кресло будет соответствовать определенному росту ребенка и весу".

Дитяче автокрісло фіксується до сидіння автомобіля ременями безпеки або на спеціальну систему кріплення ізофіт. Ще є сидіння бустери.

"Бустеры бывают двух видов. Есть бустеры более бюджетного качества. Тоесть, эти бустеры будут фиксироваться только на ремень. Они служат для того, чтобы ребенок сидел в автомобиле выше и ремень не затирал ребенка по шее".

Такі сидіння продавці рекомендують дітям від двадцяти двох кілограмів. Ціна на бустери - від 400 до 2000 гривень. Пан Сергій обирає автокрісла для онуків. У нього їх - четверо.

"Мы хотим для более взрослых взять бустеры. Там нам предлагал консультант. Они где-то 2100-2200 стоят. А для более мелких, меньшего возраста, лучше конечно кресла, потому что бустер не подойдет. Самое страшное, что этот, в принципе, он дешевый вариант, с точки зрения экономии для всех, но он практически не спасает".

Якщо ж немає особистого автомобіля - можна викликати таксі. Проводимо експеримент: телефонуємо диспетчеру однієї зі служб Маріуполя та попереджаємо, що їхатимемо з дитиною.

- Скільки років дитині вашій?
- Три роки.
- Будем подыскивать с автокреслом, с автокреслом надо машину. Водителям сейчас штраф - 510 гривен

Із засобами безпеки мають їздити діти до 12 років або зростом менше ста сорока п'яти сантиметрів. Інакше - штраф. За перше порушення - 510 гривень. За друге - 850.

"За останній рік в Україні сталося близько 4 тисяч дорожньо-транспортних пригод за участі де постраждали діти і 149 дітей загинуло. Це на вчорашній день, сьогодні можливо вже і більше. То проблема, дійсно дуже серйозна" – каже речниця патрульної поліції Ольга Артюхова.

Покарання за таке правопорушення спонукатиме батьків серйозніше ставитися до безпеки дітей, вважають правоохоронці. Закон уже набув чинності, проте нині в Маріуполі ще нікого не оштрафували.