14:03, 09.10.2019

В Україні скасують трудові книжки: як нараховуватимуться пенсії?

В Україні скасують трудові книжки: як нараховуватимуться пенсії? 09.10.2019

поділитись:
В Україні скасують трудові книжки: як нараховуватимуться пенсії? - фото 1

Сьогодні Кабмін України запустив в роботу законопроект про скасування трудових книжок.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook міністр Кабміну України Дмитро Дубілет.

Варто відзначити, що дані про трудовий стаж українців з 2000 року є в електронних реєстрах держави. Тому для розрахунку пенсій використовуватимуться саме вони.

Головні деталі реформи такі:

  • Громадянам не потрібно при найманні на роботу надавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.
  • Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  • Для тих, у кого є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію до електронного реєстру – самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку, як носій інформації, зовсім не обов'язково.
  • Забороняти трудові книжки влада не буде. Можна буде так само просити свого роботодавця робити в ній записи і ставити штампи.

"Я сподіваюся, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанові і запустити все технічно вже цього року", - додав Дубілет.