10:17, 07.05.2020

В Україні стартував освітній відеопроєкт для лікарів

За даними ВООЗ, лише 5% хворих на коронавірус - це ті, хто в тяжкому стані - проходять лікування у відділеннях інтенсивної терапії. Дві третини з них потребують штучної вентиляції легень.

поділитись:
В Україні стартував освітній відеопроєкт для лікарів - фото 1

Усе, що потрібно знати про роботу апаратів ШВЛ - у спеціальному освітньому відеопроєкті для лікарів. Оглядовий серіал про те, як апарати рятують пацієнтів із ускладненнями коронавірусної інфекції.

«Близько 20% захворілих потребують госпіталізації і з тих 20%, яких госпіталізують, близько 20 – тобто кожен п’ятий - потребує проведення штучної вентиляції легень», - розповідає президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

Також у роликах надана базова інформація про функціонал сучасних моделей апаратів штучної вентиляції легенів. Це своєрідна відеоінструкція у формі питань і відповідей. Професійні роз’яснення про принципи роботи пристрою дає Денис Сурков, досвідчений анестезіолог-реаніматолог.

«Апарат вимірює постійно легеневий комплайнс у пацієнта, і за легеневим комплайнсом він розраховує: скільки тиску треба для даного пацієнта на даний дихальний цикл для того, щоб досягти бажаного дихального об'єму».

Освітній проєкт створено Фондом Ріната Ахметова спільно з Міністерством цифрової трансформації, МОЗ та асоціацією анестезіологів України.

«Допомога Фонду Ріната Ахметова є дуже важливою і ми надзвичайно вдячні за таку своєчасну підтримку освітніх серіалів і освітніх продуктів, які дійсно необхідні українцям», - розповіла заступниця міністра цифрової трансформації з питань Європейської інтеграції Валерія Іонан.

Фонд Ріната Ахметова спрямував 300 мільйонів гривень на боротьбу з пандемією коронавірусу в Україні. Закуповує і передає державним лікарням експрес-тести, засоби захисту для лікарів і сучасне медичне обладнання, зокрема – апарати штучної вентиляції легенів.

«Фонд Рината Ахметова законтрактовал и оплатил 200 аппаратов ИВЛ, и сейчас мы совместно с офисом президента, с МИДом, с посольством Украины в Китае боремся за то, чтобы в кратчайшие сроки это оборудование приехало в Украину. 16:16 мы хорошо понимаем, что следом возникнет вопрос обучить большое количество врачей работать на этих сверхсовременных аппаратах», - зазначила член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.

Додатково для фахівців відділень інтенсивної терапії МОЗ організував онлайн консультації щодо користування апаратами ШВЛ. Разом із освітнім серіалом це буде підтримкою для лікарів-реаніматологів по всій країні.

«На фоні наявності гарного обладнання звичайно потрібно запроваджувати освітні проекти, які дозволять лікарям, передивляючись сюжети або коротенькі фільми розуміти, як керувати цими апаратами, як його налаштовувати, залежно від потреб пацієнта», - каже президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

Серіал уже доступний на ютуб-каналі та сторінках в соцмережах Фонду Ріната Ахметова, а також на порталі «Дія. Цифрова освіта» Мінцифри.