10:09, 07.11.2019

В Україні створена Нацкомісія зі стандартів державної мови

В Україні створена Нацкомісія зі стандартів державної мови 07.11.2019

поділитись:
В Україні створена Нацкомісія зі стандартів державної мови - фото 1

Уряд подбав про те, щоб певна категорія осіб зобов'язана була знати українську мову.

Кабінет міністрів створив Національну комісію зі стандартів державної мови, яка перевірятиме рівень володіння українською мовою певною категорією осіб. Відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні уряду, передає пресслужба Кабміну.

Наголошується, що комісія перевірятиме рівень української мови у осіб, які мають намір отримати українське громадянство, а також для отримання визначених законом певних посад (судячи з усього мова про держслужбу).

Кабінет міністрів також почав формування стратегії в галузі культури і мистецтва, чому передуватиме проведення соціологічного дослідження для забезпечення доступу громадян до споживання культурних послуг, доступу до мистецтва.

Нагадаємо, ще до початку роботи парламенту нового скликання, представник президентської команди, а нині спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що "Слуги народу" будуть говорити в Раді українською мовою.

25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про українську мову. Документ регулює порядок застосування української мови як державної в публічних сферах суспільного життя, окрім сфер приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.


Джерело: Сьогодні