13:29, 13 жовтня

В Україні вперше за шість років офіційно зафіксували поліомієліт

Викривлені кінцівки, параліч тіла та болісна смерть – це все наслідки поліомієліту. Зараження сталося це на Рівненщині. Занедужала маленька дитина, якій було лише рік і чотири місяці. Чим страшна ця хвороба, хто в зоні ризику та чи варто хвилюватися маріупольцям?

поділитись:
В Україні вперше за шість років офіційно зафіксували поліомієліт - фото 1

Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання. Викликається поліовірусом, а передається через слину, фекалії, заражені їжу та воду. Далі - відбувається проникнення у кров, враження нервової системи. Перші симптоми - лихоманка, втома, головний біль, у шиї та кінцівках, а також блювота. За кілька годин може з'явитися й параліч.

«Коли просто дитина не стає на ногу, уражаються великі суглоби. Чим небезпечне? Що тече воно дуже довго, прогресивно і так, як уражаються рухові спинного мозку, то і не піддаються повному одужанню», - розповідає про наслідки хвороби лікар-інфекціоніст Людмила Шевченко.

Фахівці додають, захворіти може кожен невакцинований, як діти, так і дорослі. Проте найбільш чутливі до вірусу - малюки до п'яти років. Тож, вони отримують ін'єкцію в перші місяці життя. Потім дітей ревакцинують за календарем профілактичних щеплень. Специфічного ж лікування цього недугу - не існує.

«Але при спалахах, коли трапляється щось, то може вводитися так звані "доливаючи" або масова вакцинація дітей. Для захисту своєї дитини відмовитися від вакцинації не можна, тому що вилікувати це захворювання неможливо, а зіткнутися з цим вірусом можна, відкриті кордони. У нас існує вірус поліомієліту в Пакистані, Таджикистані, Афганістані, а люди циркулюють. А люди звідти, біженці, вони могли завести дикий вірус поліомієліту», - акцентує лікарка.

Востаннє це захворювання у нашому місті фіксували декілька років тому. Цьогоріч від поліомієліту вакциновано майже 18 тисяч юних маріупольців. Проте ще близько 10% щеплення - не отримали. Лікарка додала, за відмову від імунізації відповідальність несуть батьки.