19:46, 25 січня

В Україні закінчився локдаун, який тривав з 8 січня

Учні та студенти вийшли на заняття. Запрацювали ринки та непродовольчі магазини. Також відчинили двері для відвідувачів кафе і ресторани. Але відсьогодні вся країна перейшла у «помаранчеву» зону адаптивного карантину. Які обмеження скасували, а які ще продовжують діяти?

поділитись:
В Україні закінчився локдаун, який тривав з 8 січня - фото 1

Тепер без телефонів і комп'ютерів. Школярі вийшли на заняття. Семикласники на першому уроці писали контрольну роботу.

«Була контрольна з української мови, ми писали твір-опис. Ще важкувато, тому що тільки вийшли», - каже школярка Маргарита Степанєц.

Але попри це, на уроки не в онлайні деякі учні чекали з нетерпінням.

«Тут більш краще зрозумієш теми та спілкуєшся з друзями», - каже школяр Антон Крицький.

У гімназії кажуть, заняття розпочали о восьмій і всі разом, адже немає потреби в роздільному графіку, бо в закладі вчаться близько двохсот дітей.

«Відсутні усього шість дітей, які хворіють на даний час. Учителі всі на місці. Працюємо ми в рукавичках і в щитках, так як у нас "помаранчева" зона», - розповідає директорка гімназії №20 Валентина Волкова.

Також відсьогодні у вільному доступі всі непродовольчі товари. На одному з ринків поки не багатолюдно. Але деякі продавці вийшли, аби навести лад на робочих місцях. Відзавтра працюватимуть усі.
Серед них і пані Лілія. Жінка під час локдауну не працювала. Тепер планує продавати те, що закупила ще торік.

«Не було прибутку, а те, що, слава Богу, в мене чоловік працює. Це те, що було роками і те, що до нового року», - говорить продавчиня Лілія.

Чекають на відвідувачів і кафе та ресторани. Проте з деякими обмеженнями. За столиком можуть сидіти не більше ніж чотири особи. Власниця кондитерської розповідає, у локдаун працювали на виніс.

«В останній тиждень ми закрилися, бо це було не рентабельно. Дуже багато ідей, але вони розраховані на те, щоб залучити людей до закладу. Але з огляду на те, що є обмеження на перебування, є обмеження на майстер-класи і так далі, ми не можемо давати великі програми», - каже власниця кондитерської Марина Ігнатьєва.


Також у "помаранчевій зоні" в театрах і кінотеатрах можна займати не більше половини місць. А в спортзалах та фітнес-центрах діє обмеження на кількість відвідувачів - одна людина на 20 квадратних метрів. Адаптивний карантин триватиме до кінця лютого.