13:08, 28.01.2020

В Україні запроваджують електронний лікарняний: назвали дату

Перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проєкту e-Health.

поділитись:
В Україні запроваджують електронний лікарняний: назвали дату - фото 1

В Україні з 1 квітня планується запровадити електронний лікарняний. Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль під час брифінгу, передає прес-служба відомства.

«З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України», — наголосив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра соціальної політики, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних.

«Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відстежувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим», — підкреслив він.

Серед запобіжників та гарантій прозорості у системі електронних лікарняних Олег Коваль назвав такі пункти:

Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом — тобто ми запровадимо персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ.

Електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар: у нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики.

Ми зможемо боротися та відстежити потенційні «схеми», коли «на лікарняний» іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.

Перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

Джерело: Sud.ua