13:31, 25.06.2021

В Україні здорожчав цукор

Торговці збільшили цінники майже вдвічі. За кіло просять щонайменше 23 гривні. Тому й вартість кондитерських виробів змінилася. А що буде у сезон консервації?

поділитись:
В Україні здорожчав цукор - фото 1

Торговці кажуть: цукор торік був дешевше майже на 60%. Ціни ще взимку збільшили постачальники. Вартість залежить від сорту та виробника. Зараз можна знайти й по 23 гривні за кіло.

Неврожай, зниження площ посіву цукрових буряків, а значить - і зменшення обсягів сировини на заводи. Через це і відбулося здорожчання, вважають експерти. Однак, ціни вдалося стабілізувати, зокрема, завдяки імпорту.

«Нам завезли цукор, це трішки врівноважило ринок і цінову ситуацію, як я вже сказав. Два місяці підряд ціна та ж сама, тобто, вона не збільшується. А враховуючи, що у нас в цьому році збільшення площ посіву, то ціна підніматися не буде, а можливе навіть і зменшення ціни», - зазнчає аналітик сировинних ринків і сільського господарства Назар Михайловин.

Однак, додають фахівці, коштувати цукор на рівні минулого року навряд чи буде. Проте, й запасатися ним не варто. У сезон консервації за кіло будуть просити до двадцяти п'яти гривень.