15:30, 07 квітня

В Україні зросли ціни на соняшникову олію

Від початку року ціна за літр олії подекуди виросла на 20%. Це стосується продукції як великих, так і приватних виробників.

поділитись:
В Україні зросли ціни на соняшникову олію - фото 1

Продавці кажуть, через високу вартість знизився і попит на олію. Однак цінник напряму залежить від сировини.

«Ми займаємося землею самі, ми здаємо насіння в Мангуш на олійницю. І звідти ось забираємо вже масло. Сухе насіння. З нього просто не біжить масло, вихід маленький», - розповідає продавчиня Валентина.

Придбати соняшникове насіння також можна на ринку. Велике - 13 гривень за кілограм, дрібне - 25. Саме останнє найкраще підходить для виробництва олії. Проте у великих об'ємах сировину знайти важко.

Олія на полицях супермаркетів - теж не дешева. За літр правлять близько 60 гривень. А для зниження ціни великі виробники розливають свій продукт у менші пляшки.

Пан Петро тримає олійний цех вже понад 25 років. Каже, об'єм виробництва - півтори тонни насіння за зміну. З цієї кількості виходить 500 літрів олії. Проте останнім часом підприємець запускає лінію лише один-два рази на місяць. Бо дорого.

«15 гривень за кілограм насіння. Це те, що на межі рентабельності. Фермери вважають за краще розраховуватися з людьми не семечкой, а грошима. Відповідно приплив насіння на такі маслоцеха, як мій - зменшився», - розповідає власник олійниці Петро Сущенко.

А невдовзі вартість олії може ще вирости. Адже незабаром - Великдень.