11:15, 14 лютого

В українських школах можуть з'явитися уроки із християнської етики

Вірі хочуть навчати. Відповідні факультативні курси Міносвіти пропонує замінити уроками із оцінюванням знань. Проте така пропозиція викликала суперечки.

поділитись:
В українських школах можуть з'явитися уроки із християнської етики - фото 1

Додатковий урок - релігія. Міністерство освіти пропонує ввести обов'язкове вивчення християнської етики. З оцінюванням. Багато батьків виступали проти. Посилалися на Конституцію України, називали нововведення порушенням прав.

Думки учнів різняться. Наприклад, в 25 школі такого факультативу немає. Семикласник Герман вважає, окремий предмет християнської етики буде зайвим.

«Если б сказали учить, я бы учил, но не сильно б хотелось. Желания особого нет», - каже школяр.

Крім того, учні думають, що деякі творчі дисципліни також варто було б вивчати за бажанням.
Кілька років тому релігія викладалася в закладі, але факультативно, розповідає директорка Олена Кіор. Проте нині попиту на цей предмет немає.

«З різних причин. Тому що і віра є різна, хтось відмовляється зовсім від цього. Моя думка: якщо цей предмет буде введено обов'язковим предметом навчальних планів, не думаю, що це погано. Гадаю, цей предмет буде давати як раз ті цінності, яких зараз може не вистачати», - сказала директорка школи.

А ось у 18-ій школі християнську етику викладають. Без оцінок та тільки для охочих. Учні запевняють: факультатив пізнавальний, тому займаються із задоволенням. Та чи запровадять християнську етику як окрему дисципліну - після обговорення в соцмережах вирішать батьки.