15:05, 30.05.2019

Верховний Суд прийняв рішення на користь обов'язкової вакцинації

Верховний Суд прийняв рішення на користь обов'язкової вакцинації 30.05.2019

поділитись:
Верховний Суд прийняв рішення на користь обов'язкової вакцинації - фото 1

Конфлікт виник у місті Славута – повідомляє Укринформ.

Верховний Суд України визнав законною відмову керівництва одного з дитсадків Славути у відвідуванні закладу дитиною, яка не отримала обов'язкових щеплень.


У 2017 році сина позивачки не прийняли в дитячий садок без обов'язкового щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця.

Робити щеплення жінка не стала, пославшись на недовіру якості вакцини, і звернулась до суду. Славутський міськрайонний суд зобов'язав дитячий садок не перешкоджати дитині в здобутті дошкільної освіти. Однак Апеляційний суд Хмельницької області скасував це рішення, пославшись на те, що право на здобуття дошкільної освіти нерозривно пов'язане з обов'язком проходити профілактичні щеплення, які гарантують безпеку як самої дитини, так і оточуючих.


Верховний Суд підтримав думку апеляційної інстанції, вказавши, що в цьому випадку позивач протиставляє індивідуальне право відмовитися від щеплення спільному інтересу суспільства й інших батьків і їхніх дітей.


У вересні 2018 року Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України надіслали головам обласних державних адміністрацій офіційного листа, в якому наголошувалося, що згідно з законом відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації.


Відповідно до Календаря до 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.