15:56, 26 червня

Від чого захищає кактус біля компьютера?

Кактуси біля комп'ютера. Чи дійсно вони нейтралізують шкідливе випромінювання і чи насправді, поглинувши радіоактивні хвилі, ці рослини краще зростають – наші журналісти поспілкувалися з експертами.

поділитись:
Від чого захищає кактус біля компьютера? - фото 1

 

 

Уже півроку в нашому офісі живуть трійнята - Анна, Анастасія та Єлизавета, названі на честь доньок Ярослава Мудрого. Доглядає за ними моя колега Катерина. Про те, що кактуси нейтралізують шкідливе випромінювання комп'ютера, чула, однак ставиться до цього скептично.

«Коли ти працюєш поруч із купою комп'ютерів, в принципі, у такій величезній кімнаті і ось ці маленькі кактусятка тебе якось врятують... Мені це здається не логічним трошки. Я вважаю, що квіти вони роблять місце більш затишним, якось так, більш домашнім трошки», - розповідає літредакторка телеканалу «Сигма» Катерина Аникєєнко.

Ми вирішили поцікавитися у професіоналів, чи правда, що кактуси, якщо поглинають радіацію, краще зростають?

«Я глибоко переконана і це довели дослідження вчених, що насправді кактуси ніяк не можуть знижувати цей фон», - впевнена директорка підприємства "Азалія Нова" Олена Павлюченко.

Насправді ж таке електромагнітне випромінювання для рослин шкідливе. Тому доглядати за ними потрібно правильно. Поливати так, щоб земля встигала висохнути, а ось ставити - краще на сонячну сторону. Якщо ж хочете, щоб кактус радував вас саме на робочому столі, то...

«Хоча б пів метра, метр від комп'ютера була відстань тому, що в більшості випадків, кактуси - це невеликі рослини і для них занадто велика доза, якийсь фон, це теж згубно», - зазначає експерт з рослин Олена Павлюченко.

Спеціалісти стверджують, сучасні комп'ютери є джерелом електромагнітного випромінювання, проте воно значно менше, ніж у техніки минулого сторіччя.

«У сучасних моніторах, які працюють на рідких кристалах, користь від кактуса або будь-якої іншої квітки чи рослини ніякої. Поливаючи кактуси, ви можете залити клавіатуру, можете залити мишку, можете насипати землі, подрихліте кактус. У даній ситуації може принести тільки шкоду, в принципі, як і будь-яка квітка, що стоїть біля комп'ютера», - каже головний інженер телеканалу "Сигма" Сергій Водзянський.

Утім, якщо хочете поставити вазончик біля комп’ютера, - дотримуйтеся правил безпеки.