10:49, 30.10.2019

Від сьогодні будуть штрафувати депутатів-прогульників

Від сьогодні будуть штрафувати депутатів-прогульників 30.10.2019

поділитись:
Від сьогодні будуть штрафувати депутатів-прогульників - фото 1

Набуває чинності ухвалений 16 жовтня Верховною Радою закон про покарання для депутатів-прогульників. Відповідний документ був опублікований в парламентському виданні "Голос України".

Закон був опублікований 29 жовтня, а набуває чинності на наступний день після публікації, тобто – 30 жовтня. Також зазначається, що положення закону набувають чинності з 1 числа наступного місяця.

"Якщо народний депутат впродовж календарного місяця в межах однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере безпосередньої участі у більш ніж 30 відсотках голосувань при ухваленні рішень парламентом на пленарних засіданнях або в понад 50% засідань парламентського комітету, до складу якого він обраний, такому народному депутату не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць (зарплата не нараховується)".

Також внесені зміни до Регламенту ВР щодо реєстрації нардепа в сесійній залі.

Перед відкриттям кожного пленарного засідання в залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки "за". У разі якщо народний депутат не зареєструвався за допомогою електронної системи, але впродовж пленарного засідання голосував з питань порядку денного за допомогою електронної системи, він вважається зареєстрованим з допомогою електронної системи.