19:00, 18.11.2019

Віддати пенсію за 5 хвилин

Віддати пенсію за 5 хвилин 18.11.2019

поділитись:
Віддати пенсію за 5 хвилин - фото 1

На нашу гарячу лінію звернулася маріупольчанка та поскаржилася на один із сервісних центрів. Мовляв, викликала майстра аби той "полагодив інтернет". Проте чоловік ще й почав видаляти віруси, а потім виставив за це рахунок - майже три тисячі гривень. Чи зобов'язана жінка сплачувати цю суму? Та як не стати жертвою несумлінних комп'ютерників?

У пані Світлани не було інтернету на ноутбуці. По консультацію жінка звернулася до сервісного центру. Оголошення знайшла на вулиці. Майстер - приїхав. Запевнив: проблем із доступом у мережу - немає. Й вирішив почистити комп'ютер від вірусів.

"Поискал, сказал, что их 293. Не объявил о цене, выписал квитанцию. И объявил мне 2693.И сказал, что он сам не знал, что столько будет вирусов, и сказал, что сам не знал, что так будет дорого" – розказує пенсіонерка Світлана Дайреджі.

Пані Світлана віддала півтори тисячі гривень. А решту спеціаліст оформив як борг. Причому - сфотографував паспортні дані пенсіонерки, щоб та гроші - обов'язково повернула. А ось інтернет після ремонту так і не з'явився. Тому їдемо до сервісного центру. Там зустрічаємо ще одну обурену клієнтку. Вона хотіла замінити кнопки на принтері.

"Уговаривал меня полчаса, плату материнскую изменить. На 4 тісячи. В общем на 2000 тысячи уговорил, я говорю приеду заберу, потому что не вздумайте, у меня денег таких нет. Нечем заплатить" – каже ще одна клієнтка, теж пенсіонерка Людмила Гуржі.

В обох випадках договори є. Проте відомості щодо майстра - не вказані. Просимо прайс. У першому варіанті - видалення вірусів не прописано. А згодом адміністратори надають більш розширений перелік послуг. Там зазначено: за кожний вірус треба сплатити 50 гривень. А чому тоді в квитанції пані Світлани 10?

"Я не знаю, что происходит на выезде" – каже працівник сервісного центру Єгор.

Протягом години, ми чекали на керівника сервісного центру та майстра. Проте вони так і не приїхали. Тому за порадою звернулися до юриста. Він запевнив, кошти повернути майже не можливо, а ось віддавати борг - не обов'язково.

"Я не вижу договора между людьми официального. Естественно, факт выполнения работы и акт выполненных работ предоставлен не был. Если человек видит, что данные работы, не были выполнены, либо это не те работы, о которых она просила, то да - в праве абсолютно полностью - не выполнять условия того соглашения, которого даже по сути не подписывала" – запевняє юрист Олександр Магдаліц.

Та додав: звертатися до сумнівних фірм не варто. І обов’язково треба читати те, що підписуєте.