15:00, 29.10.2019

Відремонтовану трасу «Маріуполь-Запоріжжя» офіційно відкрили. Як це було?

Відремонтовану трасу «Маріуполь-Запоріжжя» офіційно відкрили. Як це було? 29.10.2019

поділитись:
Відремонтовану трасу «Маріуполь-Запоріжжя» офіційно відкрили. Як це було? - фото 1

За кермом по новій трасі проїхав й Володимир Зеленський. За словами Гаранта, це - найважливіша дорога всієї країни. 130 кілометрів за 3 місяці. І ось довгоочікуване відкриття.

Володимир Зеленській приїхав о десятій. Наголосив, цей шлях забезпечує зв'язок з південно-східними районами Донеччини і має стратегічне значення.

«Ну якщо всі дороги ми будемо так ремонтувати в країні, то ми встигнемо так за 4,5 роки відбудувати найважливіші траси нашої країни. І об'єднаємо Україну. Об'єднаємо не тільки всіх людей, що ми говорили, а й об'єднаємо інфраструктуру. Це найважливіше».

Масштабний ремонт траси почався торік. 200 кілометрів побудували майже з нуля. Для металургійних підприємств, портів і української армії це чи не найважливіша транспортна артерія. За словами спеціалістів, пропускна можливість цієї дороги збільшилася мінімум у 2-3 рази.

«Поток, особенно грузовых автомобилей увеличился с нижней южно-мелитопольской дороги в основном начали использовать автомобилисты эту дорогу по качеству, претензий к дороге нет» - розказав начальник служби автомобільних доріг Донецької області Ігор Макогон.

Дорога на ділянці від Запоріжжя до Маріуполя побудована понад півсторіччя тому. Проте з 90-их років її жодного разу не ремонтували. Нині, завдяки додатковому фінансуванню з Дорожнього фонду, роботи виконали у рекордні строки. Загалом протягом 5 років, за словами Прем'єр-міністра, в Україні відремонтують 24 тисячі доріг. У пріоритеті - найбільш затребувані напрямки, зауважив Олексій Гончарук.

«Ця дорога - це найкращий приклад того, як треба працювати. І ми зараз маємо за зиму провести всю необхідну роботу, для того щоб з весни, з 1 березня почати по всій країні велике будівництво».

Перспективи розвитку дорожньої інфраструктури прокоментував і профільний міністр Владислав Криклій.

«Для цього міжнародні фінансові організації вони готові теж допомагати і виділяти прямі кредити під зобов'язання саме міста. Тоді ми зможемо значно швидше ремонтувати дороги. Тобто держава займається дорогами державного значення, а місцевими дорогами влада. Ми хочемо долучити до цього процесу».

Найближчим часом в міністерстві інфраструктури планують розробити так звану дорожню мапу. Аби вже навесні стати до масштабного будівництва.

Читайте також: На форумі в Маріуполі інвесторам продемонструють більше 100 проєктів - Гончарук.