17:39, 01 червня

Виробника теплової енергії "Центренерго" приватизують

Зараз Фонд держмайна оцінює чистий збиток держкомпанії за 2019 рік на рівні понад 2 млрд гривень.

поділитись:
Виробника теплової енергії "Центренерго" приватизують - фото 1

Про це заявив голова ФДМ Дмитро Сенниченко, передає Reuters. Приватизація держкомпанії, яка втратила мільярд гривень, планується на другий квартал 2021 року.

"Ми створили комісію, зараз виберемо радника з питань приватизації. Це буде консорціум або інвестиційний банк, який згодом проведе всі необхідні процедури підготовки підприємства до приватизації", – сказав Сенниченко.

29 травня Фонд держмайна повернув "Центренерго" під контроль держави. Попереднє керівництво компанії відмовилося публікувати фінансовий звіт за 2019 рік. Фонд оцінює збитки "Центренерго" за цей час в більш ніж 2 млрд гривень, заявив Сенниченко. За його словами, визначити ціну на "Центренерго" вдасться тільки після того, як в компанії проведуть ревізію і оцінять її збитки і борги.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що всі нестратегічні підприємства будуть готуватися до приватизації, зокрема "Центренерго", приватизація буде проводитися після ситуації з COVID-19. При цьому в березні Кабінет міністрів передав на продаж чотири великих об'єкта і більше 400 малих.