13:25, 09.05.2020

Вітаутас Ландсберґіс про Другу світову: Росія вважає цю війну своєю

Бажання Росії володіти іншими народам може закінчитися новою світовою трагедією, вважає батько відновленої незалежності Литви, перший Голова незалежного сейму Литви Вітаутас Ландсберґіс.

поділитись:
Вітаутас Ландсберґіс про Другу світову: Росія вважає цю війну своєю - фото 1

Про це Вітаутас Ландсберґіс заявив під час спеціальної онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму «Війна, яка триває: трагедія та уроки Другої Світової війни у новій реальності», організованої Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

«Росія вважає цю війну своєю війною, навіть святкує. Ну, це правильно в тому сенсі, що Росія почала цю війну і досі не може її закінчити», – сказав Вітаутас Ландсберґіс.

Він переконаний, що Росія і досі прагне загарбання нових територій.

«Ми маємо бачити ці устремління територіальних захоплень, які відображені і в тій дивній ситуації, коли Росія, сьогоднішня Росія, не має договору про кордон з Естонією, а значить, з Євросоюзом», – додав Вітаутас Ландсберґіс.

На думку Вітаутаса Ландсберґіса, Друга світова війна і досі не завершена:

«Країни, що були завойовані у ході військових дій, і люди, скажімо не тільки Балтійські країни, але й Східна Німеччина, були завойовані. А завойовані – значить війна продовжується».

Прагнення володіти територіями і завойовувати їх знову і знову зараз чи не найкраще видно в долях України, вважає Ландсберґіс.

«Війна проти України, яка ведеться Москвою з використанням найманців і підставних сил – це продовження тієї ж війни, як зберегти імперію», – сказав перший Голова незалежного сейму Литви.

«Путін вже відкрито говорив, що його мета – відновити Радянський Союз. В прямому сенсі не вдається це, але є бажання, як знову розширити володіння. Не просто сфери впливу, а володіння. Врешті решт це ідеологія комунізму – володіти всім світом», – додав він.

У спеціальній онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму «Війна, яка триває: трагедія та уроки Другої Світової війни у новій реальності» взяли участь Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав; шостий Президент Латвійської Республіки пані Вайра Віке-Фрейберґа; батько відновленої незалежності Литви, перший Голова незалежного сейму Литви Пан Вітаутас Ландсберґіс; польський і європейський дипломат, глава Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012-16 роках пан Ян Томбінський; Прем’єр-міністр України у 2014-16 роках, засновник Фонду «Відкрий Україну» Арсеній Яценюк. Модератор дискусії – Данило Лубківський, заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році.