18:50, 15.08.2019

Віялових відключень на Луганщині не буде

Віялових відключень на Луганщині не буде 15.08.2019

поділитись:
Віялових відключень на Луганщині не буде - фото 1

Віялових відключень на Луганщині не буде. Підприємство вимушено перейшло на спалювання блакитного палива замість вугілля, коли Росія заблокувала поставки антрациту. Без світла і води могли залишитися майже мільйон українців.


Луганська теплоелектростанція - єдине джерело енергопостачання для усієї підконтрольної частини Луганщини. Працює вона на вугіллі. Донедавна паливо постачали з території Російської Федерації. Оскільки інших залізничних під’їздів до ТЕС, територією, що контролює Україна немає.


Та у червні Росія заблокувала поставки вугілля в Україну. Майже два місяці ТЕС використовувала власні запаси. Але з 29 липня, щоб не залишати жителів Луганщини без світла, довелось перейти на альтернативне паливо - газ. Проте собівартість виробництва такої електроенергії в рази більша, ніж максимальна ціна за якою її можна реалізувати. Якщо ситуацію не вирішити - Луганська ТЕС таки зупиниться. Постраждає від цього уся частина підконтрольної Луганщини.


Щоб не допустити маштабних проблем в області через зупинку ТЕС Кабмін сьогодні прийняв постанову про спецальний тариф на газ для Луганської станції.

Із рішенням уряду не згоден представник президента в Уряді.


Експерти ж говорять, Луганська ТЕС, як і весь регіон стали заручниками політичного протистояння України та Росії. І в сьогоднішніх умовах це було єдине можливе рішення. Знижка на газ діятиме доки Росія не розблокує поставки вугілля. До переговорів з федерацією Луганщина просить долучитися президента.