19:20, 10.10.2019

Володимир Зеленський не приховує, що форсує Нормандський формат

Володимир Зеленський не приховує, що форсує Нормандський формат 10.10.2019

поділитись:
Володимир Зеленський не приховує, що форсує Нормандський формат - фото 1

Утім дата зустрічі нині невідома та залежить від Росії. На початку прес-марафону з журналістами Президент пояснив, чому так поспішає і як діятиме, якщо відчує, що Росія не готова до діалогу.

Питання війни та миру - основне під час усього прес-марафону. І саме з нього почали сьогоднішню зустріч. Зеленський не приховує, що форсує мирні переговори для виходу на нормандський формат. Мовляв, на першому місці для нього - збереження людських життів.

«Слава Богу, пару днів у нас ніхто не загинув, але чесно, статистика така - два дні - одна людина. Всі кажуть, а куди ти швидко, куди ти рвешся в нормандський цей формат. Я рвусь, у мене отака табличка з прізвищами. Два дня - одна людина. Ось вам і статистика. Так мені треба поспішати чи не треба?»

Президент наголосив: формулу Штайнмаєра підтвердили, аби мати можливість припинити війну. Але впровадять її лише тоді, коли буде проголосовано та підписано закон про особливий статус Донбасу. І додав: якщо під час зустрічі у нормандському форматі відчує, що Росія не готова до подальшого діалогу, то план дій доведеться змінити.

Війська у Станиці Луганській уже розведені. На черзі - Золоте та Петрівське - якщо там протягом 7 днів буде режим тиші. Зеленський каже: готовий до діалогу з людьми, які зібралися у Золотому, щоб прояснити подальші кроки. Мовляв, їх необхідності частина українців поки що не розуміє, тому й стурбована. Але просить передчасно не послабляти його позиції різними акціями.

«Все що зроблено - це послабити підтримку суспільства саме Президента Зеленського, ось що зараз відбувається. Я не сказав, що вони проплачені, люди! Ні! Хтось так думає. Когось заплутали. А хтось завдки різним засобам масової інформації отримав інформацію не так. Яка вона є!»

Зеленський переконаний: після підписанням формули Штайнмаєра каша заварилася лише через помилки з комунікацією. Планує її налагоджувати. Тому жодних майданів не боїться.

«В будь-яку секунду, якщо дійсно суспільство не захоче, щоб моя команда продовжувала, щоб я не був президентом, дивіться, кровопролиття не буде. Я дуже спокійно до цього ставлюся. Але люди повинні знати, що вони оберуть. Вони точно не оберуть тоді припинення війни».