09:56, 31.01.2020

ВООЗ визнала спалах коронавируса надзвичайною ситуацією світового значення

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила новий коронавірус, який виявили в Китаї, надзвичайною ситуацією у всьому світі. Таке рішення ухвалили на засіданні надзвичайного комітету організації у четвер.

поділитись:
ВООЗ визнала спалах коронавируса надзвичайною ситуацією світового значення - фото 1
"Основна причина такого рішення — не те, що відбувається в Китаї, а те, що відбувається в інших країнах", - сказав глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєс.

Організація хвилюється, що вірус може поширитися на країни зі слабшими системами охорони здоров'я. Водночас ВООЗ не рекомендує вводити обмеження на переміщення людей чи товарів з Китаю.

Щонайменше 213 людей загинули в Китаї — переважно в провінції Хубей, де вперше виявили вірус, вірусом заразилися майже 10 тисяч людей.

За інформацією ВООЗ, у 18 інших країнах було зафіксовано 98 випадків зараження вірусом, але смертей немає. Серед симптомів - підвищена температура тіла, кашель, ускладнене дихання.

Більшість випадків зараження у світі стосується людей, які відвідували китайське місто Ухань, що стало епіцентром спалаху коронавірусу.

Місто Ухань фактично закрите. Китай встановив численні обмеження на транспорт, щоб стримувати поширення вірусу.

Багато країн проводять добровільну евакуацію сотень своїх громадян з міста Ухань. Вони також радять своїм громадянам уникати всіх ненагальних подорожей до Китаю.

Українські авікакомпанії не мають регулярних рейсів до Китаю, але виконують останні чартери, щоб забрати туристів з острівних курортів.

Читайте також: Грип у Маріуполі
Джерело: BBC