18:48, 07.05.2020

Втратив роботу через карантин – де знайти нову?

Під час пандемії - вакансій обмаль, люди шукають власні способи як підзаробити. Що вигадали маріупольці?

поділитись:
Втратив роботу через карантин – де знайти нову? - фото 1

 

Крамниці, салони краси та безліч інших підприємств закриті вже понад місяць. Через карантин. Таїсія до недавна нарощувала клієнткам волосся, та зараз роботи немає.

«Я перестала працювати. Як без грошей може бути легко? Природно, заробітку немає», - каже жінка.

Працівники - сидять без зарплати. Підприємці - втрачають прибуток.

«У мене протипожежні послуги. Надаємо послуги по монтажу охоронної сигналізації, пожежної сигналізації. Зараз поки це нікому не потрібно», - каже підприємець Денис.

Ольга теж довго не могла знайти роботу.

«Скрізь відмовляють - після 50 все, табу», - каже жителька Маріуполя Ольга Хрітанкова.

Та віднедавна жінка розмістила оголошення в соцмережах. Запропонувала мити вікна за гроші.

«Психанула, думаю, буду працювати на себе. Як вийде. І мені почали дзвонити люди. Не може що там ледарі - просто зайняті. Люди, які реально працюють і їм ніколи зайнятися цим», - каже жінка.

За одне вікно бере 80 гривен. Графік замовлень на найближчий час уже розписаний. Спрацьовує сарафане радіо, - розповідає жінка. Та сама мріє про клінінгову компанію.

Олександр - фермер. Свого часу теж залишився без роботи. Спочатку - розгубився.

«Теж переймався. Що як я вже як раб там був. А зараз - своє господарство. Територія 10 соток. Кізоньки, індики, кури город, - каже чоловік.

Ще в чоловіка власна теплиця. Тож на початку весни підзаробляє на тюльпанах. А нині - на розсаді. Корінець помідору чи перцю віддає за 2 гривні. На ринку не торгує, зазначає: клієнти - постійні. Приїжджають додому.

«Насіння посадив це твоя праця, виростив - продав, дохід є. Я не жаліюсь. Город завжди, земля завжди годувала. Потрібно крутиться, потрібно виживати. Опускати руки ні в якому разі не можна», - зазначає Олександр.

Головне - вірити у власні ідеї. Та досягати своєї мети.