12:57, 28 вересня

Яценюк: Мінський формат неефективний

Мінські домовленості, як і Мінський формат довели свою неефективність. Потрібно переходити на Київський формат – про це заявив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в коментарі для програми «Сьогодні» на каналі «Україна».

поділитись:
Яценюк: Мінський формат неефективний - фото 1

Росія не виконувала, не виконує і не буде виконувати Мінські угоди. Тому потрібно переходити на новий формат - Київський, наголосив Арсеній Яценюк

«У Київському форматі необхідно обговорювати питання територіальної цілісності України. По-друге, у Київському форматі зараз має обговорюватись питання майбутнього Білорусі. І третє, - питання Придністров’я. Білорусь - це союзна держава Росії, яка має свої війська на території Білорусі. Придністров’я окуповане російськими військами, і всі ці країни межують з Україною. Донецьк, Луганськ і Крим також окуповані російськими військами», - пояснив він.

Арсеній Яценюк не виключив, що заяви учасника тристоронньої контактної групи Фокіна, який навіть називає бойовиків повстанцями, - це спроби протестувати реакцію суспільства.

«Якщо туди завели цих людей, щоби спробувати - пролізе чи не пролізе, ці спроби закінчяться дуже погано, в першу чергу для влади. Що точно відбудеться - це громадянське протистояння. Не виключаю, що це ще одна частина російського плану, щоб тут вибухнуло громадянське протистояння на тлі широкої інтерпретації Мінських угод», - підкреслив політик.

Зараз тільки президент України представляє офіційну позицію української держави, і вся вертикаль влади - від президента залежить. Він повинен сказати своє слово, - акцентував Арсеній Яценюк.

«Володимир Путін придумав для України нову російську рулетку. Дав нам пістолет. Тільки в стандартній російській рулетці тільки один патрон, а в путінський російській рулетці всюди патрони і тільки одне вільне місце. Тільки візьмеш пістолет і вистрілиш, - 99,9% - це буде фатальний вистріл», - підкреслив він.

Єдиний вихід - коли Європа, США, Україна та міжнародні організації – стануть по одну сторону барикад. У Росії не буде іншого шляху, крім як якщо не піти на поступки, то сісти за стіл перемовин на першому етапі, впевнений Яценюк.