12:25, 29 березня

Яценюк пропонує розробити програму допомоги безробітним і скоротити витрати чиновників

Арсеній Яценюк наголосив на необхідності змінити порядок надання допомоги особам, які залишилися без роботи.

поділитись:
Яценюк пропонує розробити програму допомоги безробітним і скоротити витрати чиновників - фото 1

Як один із прикладів вирішення питання він звернув увагу на Німеччину. 80% від рівня заробітної плати робітників, місцева влада фінансує з державного бюджету компаніям, щоб ті не звільняли співробітників: «Інакше ми потім не відновимо економіку».

Він також наголосив на необхідності скоротити витрати на сектор державного управління.

Арсеній Яценюк нагадав, що під час кризи 2014 він як прем'єр-міністр зменшив заробітні плати всім членам парламенту, зарплата яких тоді становила близько 6500 гривень, всім членам уряду і керівникам державних підприємств. Тоді скоротили витрати на чиновницький апарат до 27 мільярдів гривень, а зараз вони становлять майже 90 млрд гривень, тобто більше в 3,5 рази.

В тому числі, за часів прем'єрства, зазначив Арсеній Яценюк, він «не дозволяв собі літати чартерними літаками»: «Це сотні мільйонів гривень. Зараз не до цього ».

Він звернувся до представників влади:

«Навчіться економно використовувати кошти. Політики повинні показати народу, що це справедливо. Страждає країна, і страждає кожен з них».


Відповідаючи на питання про можливий формат майбутнього засідання Верховної Ради Арсеній Яценюк зазначив:

«Ніякого онлайну, ніякого віддаленого голосування. Не можна, щоб вони в парламенті це зробили. У дворі, ні в дворі - це вже політична і конституційна відповідальність членів парламенту. Їх вибирав народ України. Вони знайдуть шлях, як проголосувати », - додав Арсеній Яценюк.