14:42, 16.05.2020

Яценюк: Російська військова агресія і російська енергетична агресія – близнюки

15 травня прем’єр-міністр України у 2014-2016 роках Арсеній Яценюк взяв учась у програмі “Свобода слова” на телеканалі Україна.

поділитись:
Яценюк: Російська військова агресія і російська енергетична агресія – близнюки - фото 1
"Російська військова агресія і російська енергетична агресія – це близнюки. Путін вбивав і вбиває українців. Він ніколи не піде на те, щоб Україна була незалежна, соборна і європейська. Він далі йтиме шляхом, щоб захопити Україну. І захоплення України Путіним – це не просто військова агресія. І вона не почалася 2014-го, вона вибухнула 2014-го", – зазначив він.

 

Яценюк підкреслив, що Путін до цього дуже довго готувався. 2005 року президент РФ демонстративно дав вказівку голові російського "Газпрому" закрутити кран і перекрити постачання газу Україні: "Він цим хотів продемонструвати зневагу до України. Він хотів поставити Україну на коліна".

 

"Дуже добре запам’ятав це. Я вичекав 10 років. І таким самим краном, тільки в Словаччині, – я відкрив реверсний потік газу і закрив російське постачання газу на територію України, – сказав Яценюк. – Тоді разом із Європою, наголосив він, Україна вийшла з залежності від російського "Газпрому".

 

"Путін постійно тримав свою руку біля українського горла. Аби не дати нам дихати. Він хотів контролювати як газ, так і нафту і електроенергію", – підкреслив лідер "Народного фронту".

 

Яценюк нагадав, що 2014 року він як глава уряду перекрив як постачання газу від "Газпрому", так і імпорт електричної енергії з РФ. Через це стався скандал із тодішнім міністром енергетики Демчишиним: "Вони хотіли затягнути імпорт електроенергії з боку Росії на всю територію України. Я тоді провів службове розслідування, ми матеріали передали до прокуратури, – так воно все й "вмерло", на превеликий жаль. Але хоча би вдалося зробити те, щоб Україна не була залежна від електричної енергії з Росії".

 

Політик наголосив, що в людей, які "здавали український енергетичний сектор Росії", є конкретні прізвища – голова комітету з питань паливно-енергетичного комплексу від "Слуги народу" Герус, колишній міністр енергетики Оржель: "Тільки після того, коли піднявся крик на всю країну, вони почали ховатися і вже кажуть: ми тимчасово призупинимо імпорт електричної енергії".

 

"Ці посадові особи знищують економіку країни, знищують енергетику й робочі місця. Вони працюють на іноземну державу і нічим не відрізняються від тих, які зрадили присязі і здали військові частини. Нічим не відрізняються від тих так званих "генералів СБУ", які фактично були арештовані за зраду української держави. Тільки ці ще підліші. Вони ще намагаються красиво говорити й ходять зі значками депутатів Верховної Ради України, намагаються продемонструвати, що вони начебто патріоти. Вони патріоти, тільки не української держави, а Росії", – підкреслив Яценюк.

 

"А хто відповість за 5 мільярдів гривень? Їх відправляли у доларах на російську енергетичну компанію. Які відправили туди, прогодували російський бюджет, російських працівників, ще й прогодували російську армію. І створили кризу неплатежів в Україні", – наголосив він.

 

Лідер "Народного фронту" нагадав, що заборгованість перед "Енергоатомом" саме 5 млрд грн: "Так цих 5 мільярдів відправили до Росії".

Він також вважає, що необхідно врегулювати тариф на зелену енергетику, за якою майбутнє, адже це нові технології, екологія та інвестиції.

"Тариф треба врегулювати, і його можна врегулювати. Треба, щоби інвестори, які вкладають гроші, наприклад, в зелену енергетику, отримували кредити не під 10% і не на 5 років, а так само, як в Німеччині, – на 30 років і під 2%. Або так само, як зробила Німеччина, яка зараз компенсує 50% вартості електричної енергії. Треба думати про завтра, настане час, коли зелена енергія буде найдешевша. Завтра настане час, коли ми будемо незалежні і щодо атомної енергетики, і щодо відновлюваної енергетики", – упевнений експрем’єр.

 

"Необхідні енергетична незалежність країни, нові технології, відмова від російського газового і електроенергетичного зашморгу і професійність. Професійність влади, яка повинна діяти у всьому, – починаючи від коронавірусу і закінчуючи енергетикою і економікою", – сказав Яценюк.