12:02, 25.04.2020

Яценюк: Вести переговори з Путіним потрібно з позиції сили, інакше - провал

Україна може вести діалог з Путіним тільки тоді, коли ми сильні, каже політик.

поділитись:
Яценюк: Вести переговори з Путіним потрібно з позиції сили, інакше - провал - фото 1

У зв'язку з кризою у Росії закінчаться гроші, і вона зробить все можливе, щоб зняти з себе санкції. Про це під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму заявив Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України в 2014-2016 роках, засновник фонду "Відкрий Україну" та КФБ.

"Росія повинна усвідомити, що зараз ми живемо в зовсім іншому світі. Ціни на нафту в піке. Те ж відбудеться з рейтингом довіри до президента Путіна і всієї його радянської забюрократизованою машині", - підкреслив екс-глава уряду.


Ми зробили все, щоб показати всьому світу, що Україна діє чесно. Це Росія постійно порушує Мінські домовленості, вважає політик. На його думку, "Мінські домовленості аж ніяк не досконалі", але "ідея була принаймні в досягненні повного припинення вогню".

"Хочу підкреслити, що цього ще не сталося. Так, завдяки Мінському процесу ми зупинили повномасштабну військову агресію Росії проти України. Але Росія навіть відмовляється виконати одну з базових умов Мінського процесу - зупинити вбивати українських громадян і українських військових", - підкреслив засновник Київського безпекового форуму з безпеки.


Арсеній Яценюк переконаний, що Україні потрібно, щоб США були залучені до переговорного процесу. Реальне тиск на Росію з злагодженими діями України, ЄС і США - це формула успіху для досягнення миру в Україні.

Він підкреслив, що деякі в світі вірять, що можуть досягти домовленостей з Путіним: "З Путіним можна досягти домовленостей, але на умовах, які Путін встановив. Такі переговори приречені на крах".

"Чи зможе Україна впоратися одна? Ми можемо мати діалог з Путіним тільки тоді, коли ми сильні, якщо стоїмо пліч-о-пліч, якщо тримаємося своїх цінностей. І якщо боремося один за одного", - підкреслив він.


Яценюк зазначив, що в 2014 році в різних столицях світу висловлювався скепсис щодо України.

"Але ми не тільки вижили, а й показали всьому світу, що Україна - європейська нація." Ніколи не здавайся "- це єдиний рецепт, про який можу сказати всім, не тільки Україні, але і всьому світу", - підкреслив екс-прем'єр.


Київський форум - провідний міжнародний форум України з проблем миру і безпеки. Заснований в 2007 році фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

В онлайн дискусії КФБ "Війна Росії проти України: як приборкати агресора і встановити довгостроковий мир у Східній Європі" брали участь:

Курт Волкер, надзвичайний і повноважний посол, спеціальний представник уряду США у переговорах щодо України в 2017 - 2019 роках,
Джон Гербст, надзвичайний і повноважний посол США в Україні в 2003 - 2006 роках, директор центру Євразії Атлантичної ради;
Стівен Пайфер, надзвичайний і повноважний посол США в Україні в 1998 - 2000 роках, старший науковий співробітник Стенфордського університету;
Вільям Тейлор, надзвичайний і повноважний посол США в Україні в 2006 - 2009 роках і тимчасово повірений у справах США в Україні в 2019 - 2020 роках, віце-президент Інституту світу.
Український позицію представив Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України у 2014 - 2016 роках, засновник фонду "Відкрий Україну" та Київського безпекового форуму.
Модератор дискусії - Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України у 2014 році, дипломатичний радник прем'єр-міністра в 2015 - 2016 роках, член наглядової ради фонду "Відкрий Україну".
Київський форум висловлює подяку Атлантичному Раді за підтримку і співпрацю в проведенні цього заходу.