16:55, 15.06.2020

Яценюк висказався проти скасування вироку президенту-втікачу Віктору Януковичу

Якщо виправдають Януковича – буде виправдана і Росія – заявив екс Прем’єр міністр Україні Арсеній Яценюк.

поділитись:
Яценюк висказався проти скасування вироку президенту-втікачу Віктору Януковичу - фото 1

Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк сьогодні прийшов під стіни Апеляційного суду Києва на знак протесту проти скасування вироку президенту-втікачу Віктору Януковичу, повідомляє пресслужба політичної сили.
Сьогодні в Апеляційному суді розглядається скарга захисту колишнього гаранта на вирок суду першої інстанції. У 2019 році Оболонський суд визнав Януковича винним у державній зраді. Свідчення, які лягли в основу вироку у 2017 році давав і Яценюк.

"Зараз так звані адвокати Януковича подали апеляційну скаргу. Думаю, що апеляційний суд може прийняти тільки одне рішення – збільшити строк позбавлення волі з 13 до 15 років – саме це максимальний строк ув'язнення за державну зраду, яку зробив Віктор Янукович. Сьогодні ми прийшли захищати Україну, захищати правду про російську військову агресію. Янукович разом з Путіним – це дві основні посадові особи, які вчинили акт військової агресії проти України. Янукович повинен сидіти. І дивно, чому до сьогоднішнього дня немає справи проти Володимира Путіна і проти всього вищого російського керівництва, які публічно визнали, що саме вони за допомогою Януковича планували захоплення української суверенної території", – сказав політик.

На засідання суду Яценюка не викликали. Політик сподівається, що це збіг обставин, а не спланована акція «щоб ми не прийшли».

"Думаю, тут взагалі йде багатоходова гра. Виправдання Януковича, на яке сподівається і він, і РФ, – це виправдання Росії. Ось де йде гра. Вони думають: влада змінилася, повістку не прислали, в суд не прийдуть. Не виключаю, що задіяні всі внутрішньо- і зовнішньополітичні інструменти для того, щоб скасувати вирок Януковичу", – підкреслив Яценюк.

Крім державної зради, Віктор Янукович фігурує і в інших кримінальних провадженнях. В травні суд заочно заарештував колишнього гаранта у справі про узурпацію влади. А трохи пізніше його заочно заарештували у справі про розстріл Майдану.