18:58, 30.01.2020

Як адаптувати малечу до дитсадка?

Замість матері - вихователька. Багато дітей бояться, коли їх вперше приводять до дитсадка. Тож в якому віці малюка краще віддавати у дошкільний заклад та як адаптувати до нього?

поділитись:
Як адаптувати малечу до дитсадка? - фото 1

Маленький Ваня знайшов у садку друзів. А також багато захоплень.

- Нам нравится играть на улице, рисовать, заниматься всякими занятиями, танцевать. У нас есть танцы.

А ось дворічний Прохір лише починає ходити до ясел. Спочатку - дуже сумував за рідними. Та зараз лишається в групі десь на півдня, каже мама хлопця, Анастасія.

"Сейчас уже стали после обеда забирать. До этого мы забирали, приводили на часик. Потом чуть-чуть время увеличили, то есть где-то на полтора часика. И так по чуть-чуть, по чуть-чуть, пока ребёнок не привык к коллективу, к группе, к воспитателю".

Альона згадує, як почала водити до дитячого садка доньку. Тоді - доводилось вдаватись до хитрощів, - каже дівчина.

"Вставать рано, режим. Но потом у неё появились друзья, ей очень понравилось ходить в садик. Даже, когда без настроения она была, то брала свою любимую игрушку и вела как бы её в садик".

Вихователі радять готувати дітей до нового колективу ще вдома. Розповідати про нових друзів та цікаві пригоди. А коли вже поведуть малечу у садок - варто прихопити щось своє.

"Они даже свои рюкзачки носят за собой с одеждой. Часть той среды домашней, которая им родная. Пока они идут в детский сад, мама должна рассказывать, как там хорошо, какие там условия. То есть уже готовить у ребёнка вот эту позитивную основу", – каже вихователька Ірина Сергеєва.

А ще краще не квапитись, кажуть педагоги. Та не привчати малят до саду в надто ранньому віці.

"Найкращий вік - це 2,5 рочки. Це тому що діти вже більш зміцнівши, здоров'я зміцнівши в них. Діти більш самостійні, навики обслуговування вже якісь сформовані. І такі діти краще відходять від матусь", – акцентує завідувачка дошкільного закладу Світлана Карташова.

Також треба пам'ятати, що повну картину бачить лише вихователь. Тому, якщо він радить не залишати дитину надовго, варто прислухатись.