11:20, 08.11.2020

Як безпечно утилізувати захисну маску?

В умовах росту захворюваності на коронавірус українці активно користуються масками та рукавичками. Однак вони ефективні лише при постійній зміні. Як безпечно утилізувати медичні засоби, аби вони нікому не завдали шкоди?

поділитись:
Як безпечно утилізувати захисну маску? - фото 1

Маріупольчанка Людмила на вулиці захисну маску не знімає. Розповідає: тканинні регулярно пере, а одноразові - утилізує.

«У пакет загортаю. Ну от якщо я йду повз аптеки, я в аптеку ходжу - я в бак кидаю. У мене чотири маски в день. Виходжу я максимум на дві години. Якщо я вийшла - я перепираю і гладжу», - розповідає жінка.

А ось Олександр робить по-іншому.

«Я роблю так: тиждень проносили, я не перу нічого. Це все неефективно я вважаю. В смітник ложу, чесно», - каже чоловік.

Найчастіше користується одноразовими масками, каже жителька міста Вікторія. Змінює їх щодня.

Зав'язую в пакет і в сміттєпровід. Поки виходу другого у мене немає. Для утилізації нічого ще не зроблено суттєвого, можу сказати точно. Я ніде в своєму мікрорайоні не знайшла місця для утилізації масок».

У держспоживслужбі зауважують: стаціонарні пункти утилізації законом не передбачені.

«Ці засоби регламентуються тільки наказом МОЗа №325 для медичних закладів. Для побутових використань масок і рукавичок не регламентуються, норм немає», - зазначає заступник начальника Маріупольського управління Держпродспоживслужби Едуард Квашук.

Тож як правильно утилізувати маску? Питаємо в медиків.

«Беремо тільки за зовнішні краї, за внутрішні не беремо, і опускає маску в дезраствор».

Там пов'язка повинна пролежати від 15 хвилин до години. В залежності від розчину. Після цього маски віддають компаніям, які спеціалізуються на утилізації медичних відходів. Та пані Вікторія впевнена: все це зробити вдома майже неможливо. І радить, як бути нам із вами аби використана пов'язка не нашкодила здоров'ю інших.

«Звичайно, дезраствор не будуть вдома всі готувати. Але в якийсь одноразовий пакетик все це скласти, як можна сильніше зав'язати, упакувати і кинути в контейнер зі сміттям», - радить медсестра.

Медики додають: перед тим, як викинути маску, руки треба обробити антисептиком.