18:26, 04 жовтня

Як допомогти собі у стані усталеного стресу?

Синдром відкладеного життя: це про мирних жителів Донбасу, які досі живуть під обстрілами. Щось планувати і навіть говорити про майбутнє - не бачать сенсу, бо нині вони у справжньому пеклі.

поділитись:
Як допомогти собі у стані усталеного стресу? - фото 1

 

Війна і постійне напруження викликали усталений стрес у мирних жителів Донбасу, впевнена психологиня Ірина Вселюбська. Вона і сама - переселенка з Луганська. У зоні бойових дій додався ще і ковід, що не могло не позначитися на ментальному здоров'ї людей.

«Не усвідомлюючи, люди просто живуть. Справляються з щоденним життям. Стрес, пов'язаний з ковідом, ми переживаємо, як це на нас буде позначатися. Чи підуть наші діти в школу. Чи буде це навчання онлайн».

Усі стикаються зі стресом. Питання в тому - як на нього реагувати? А якщо людина раніше пережила сильний удар?
Але все таки посттравматичний синдром найчастіше у тих, хто довго перебуває під впливом фактора тривоги. Наприклад, реакція на обстріли може призвести до серйозних наслідків.
Ірина Вселюбська поділилася простими лайфхаками, що допоможуть швидко заспокоїтись та уникнути стресу.

«Рекомендую дихати. Мінімум по три хвилини три рази в день. Є таке дихання - по квадрату. Все дуже просто. Коли людина повільно вдихає на чотири рахунку, затримує дихання на чотири рахунки. І видихає повільно на чотири рахунку. І все це три хвилини. І краще довести до десяти».

Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова. Ви також можете звернутися по допомогу до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії.

Унікальний проєкт Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру.