09:10, 29 вересня

Як гуманітарна допомога змінила життя людей?

Фонд Ріната Ахметова презентував перші результати дослідження.  Воно проводилося на Донбасі упродовж декількох місяців британською консалтинговою компанією.

поділитись:
Як гуманітарна допомога змінила життя людей? - фото 1

Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології - благодійна організація відігравала важливу роль у житті людей, які опинилися на межі виживання.

«На судження "без допомоги Ріната Ахметова багато жителів Донбасу можливо б не вижили" в Україні в цілому погодилися 64%, а на Донбасі 79%», - зазначив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Такі опитування інститут соціології проводить щороку. Днями під час онлайн-брифінгу презентували результати іншого дослідження. Його провела британська консалтингова компанія за участі інституту соціології. Йшлося про вплив соціальних проєктів на якість життя людей.

«Загалом 3,5 мильйони людей отримали допомогу від Ріната Ахметова, зокрема 3 і 2 мільйони - продуктову допомогу. Це означає, що двоє з трьох постраждалих унаслідок конфликту на Донбасі мали підтримку від благодійної організації», - розповів Олівер Кемптон, партнер і співзасновник консалтингової компанії Envoy Partnership.

Виявилося, що кожен з майже мільйона людей, які безпосередньо одержували продуктові набори від Фонду ділився харчами ще з двома-трьома людьми - друзями, рідними або сусідами.

«75% наших благоотримувачів сказали, що іншої допомоги вони не отримували, це величезна цифра і ще 70% сказали, що без цієї допомоги вони б не вижили. По суті тим самим вони підтвердили нашу тезу, що допомога Фонду Ріната Ахметова запобігла гуманітарну катастрофу на Донбасі», - наголосила Наталія Ємченко, член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Гуманітарний штаб - наймасштабніша програма Фонду Ріната Ахметова, у межах якої допомогу отримали мирні жители Донбассу - діти, люди похилого віку, з інвалідністю, багатодітні сім'ї.

Фонд став першим, хто застосовує оцінку соціального впливу в Україні, і готовий ділитися новою методологію. Круглий стіл із презентацією усього звіту відбудеться у жовтні цього року.