19:09, 30.06.2020

Як Маріуполь пережив негоду. Ситуація на 30 червня

Повалені дерева, затоплені дороги, обірвані дроти. Напередодні негода накрила Маріуполь.

поділитись:
Як Маріуполь пережив негоду. Ситуація на 30 червня - фото 1
Фото: https://mariupolrada.gov.ua/

Гроза та поривчастий вітер накоїли чимало лиха. Потужні потоки води перекрили рух транспорту та знесли плитку. У декого лилося й зі стелі.

Негода накрила місто пообіді. За розрахунками спеціалістів, за декілька годин випала місячна норма опадів. Найбільше постраждав Кальміуський район. Дахи будинків...

Крім того, потоки води заливали подвір'я, тротуари. Проїжджа частина взагалі перетворилася на річку. Подекуди злива майже повністю затопила автівки. Буревій зривав з дерев гілки, падали дерева. А деінде навіть вибухнули трансформатори. Місцями пройшов град. Зазнали пошкоджень і нові дитячі майданчики.

Так через зливу відключилися понад 50 трансформаторних підстанцій. Зараз над відновленням працюють 9 аварійних бригад.

«Це близько 30 чоловік. Зараз, на цю годину, ми відновили електропостачання більше 30 підстанцій. Будемо направляти всі зусилля на відновлення електропостачання нашим клієнтам і на кінець дня, я думаю, усі споживачі будуть з електроенергією», - розповів зазначив начальник маріупольського РЕМ ДТЕК "Донецькі Електромережі" Роман Дорофієнко.

Над усуненням наслідків шквалу працюють і досі, кажуть спеціалісти. Прибрали зламані дерева, відновили зірвані покрівлі. На основних дорогах відкачали воду з каналізацій. Адже у найбільш затоплених частинах - колектори не вмістили такої кількості води.

«Те, що сталося вчора - це аномальне явище. Я, напевно, за весь час не пам'ятаю такої кількості опадів, що випали в такий короткий час. Тому зараз міського голова поставив завдання зробити аналіз і подивитися наперед, що ми можемо зробити, які заходи, щоб згодом зменшити ризики які виникають при таких обставинах», - зазначив перший заступник міського голови Михайло Когут.

Невдовзі комунальники пообіцяли ліквідувати всі наслідки грози.