20:56, 18.05.2020

Як маріупольці закінчать навчальний рік в умовах карантину?

Уже наступного тижня школярі закінчать навчальний рік. А дев'ятикласники - одержать свідоцтва про базову середню освіту. Як та коли можна отримати документ в умовах карантину? І чи святкуватимуть та як дотримуватимуться заходів безпеки?

поділитись:
Як маріупольці закінчать навчальний рік в умовах карантину? - фото 1

 

Інга Рудич - дев'ятикласниця. Цьогоріч має отримати свідоцтво про базову середню освіту. Разом з однокласниками планували влаштувати святковий вечір, утім карантин змінив плани.

"Це дуже погано, це мене дуже засмутило і, я думаю, весь клас засмутився через карантин. Уявляла, так хотілося, щоб був випускний. Велике гарне плаття буде рожевого кольору, зачіска гарна буде, туфлі будуть", - розповідає дев'ятикласниця Інга Рудич.

Крім того, скасували й державну підсумкову атестацію. Цій новині учні тішилися найбільше, розповідає мати Інги.

"Ну, з одного боку ми дуже зраділи, що не буде ДПА, менше все-таки навантаження. А з іншого, як би діти і розслабилися одразу, що немає ДПА. Можна щось пропустити, не так виконати, менше уваги приділити", - відзначає мати Інги Вікторія Рудич.

Уже 29 травня учні закінчують навчальний рік. У вісімнадцятій школі вручення дипломів відбудеться у холі.

Випускний у стилі "Оскар" забажали дев'ятикласники. Хоч онлайн, проте відбудеться - вирішили вчителі. Але й про засоби безпеки не забули.

"На вході буде стояти дезінфекційний засіб, маски, рукавички, якщо дитина забуде. Після того, як дитина отримає свідоцтво про закінчення базової освіти, вона може онлайн привітати своїх однокласників, вчителів. І буде онлайн концерт, де діти зможуть пригадати минулі роки", - розповідає класна керівниця 9-го класу Ірина Муха.

Для школярів розроблять графік - один клас в один день. На кожного учня виділять по 10 хвилин.

"Рекомендовано директорам видавати документи у холі закладу. Також заздалегідь попередити учнів, що вхід до закладу освіти дозволено тільки при наявності маски, одноразових рукавичок та особистої ручки. Не пізніше 15 червня випускники 9х класі отримають документ про здобуття базової середньої освіти", - відзначає головна спеціалістка Департаменту освіти Олена Бузлама.