14:15, 30.06.2021

Як маріупольцям отримати підтвердження вакцинації від Covid-19

Тим, хто планує подорожувати за межі України, знадобиться міжнародне свідоцтво. Аби його отримати, потрібно мати закордонний паспорт. Де його можна одержати та чим він відрізняється від ковідного сертифікату?

поділитись:
Як маріупольцям отримати підтвердження вакцинації від Covid-19 - фото 1

Документ видають лише за вимогою. Оформити його можна в будь-якому медзакладі. Проте лікарі кажуть, оптимальний варіант - записатись на прийом до свого "сімейника". Або заздалегідь домовитись зі спеціалістом, який проводив вакцинацію.

Лікар має занести до онлайн-реєстру ваше ім'я та прізвище латиницею, а також серію і номер паспорта. Далі - роздрукувати сертифікат та завірити його підписом і печатками. Процедура займає п'ять хвилин.
Термін дії свідоцтва - один рік. Медики кажуть, підробку паперового документа досить легко перевірити.

«Факт вакцинації тієї чи іншої людини в цей же день або на наступний, в залежності від напруженої роботи центру вакцинації, вноситься в єдину електронну систему охорони здоров'я. Тобто це на порталі МОЗу відбивається», - каже директор Маріупольського Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Євген Матвєєв.

Крім того, за словами спеціалістів, невдовзі свідоцтво про вакцинацію може знадобитись не лише для міжнародних поїздок.

«Західна Європа вже в першу чергу для торгівельних об'єктів, для об'єктів обслуговування населення вакцинацію персоналу вводить обов'язкову. І ми прекрасно розуміємо, що Україна через кілька місяців також до цієї ситуації прийде», - акцентує директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Також незабаром Уряд планує видавати електронні міжнародні сертифікати. Послуга буде доступна у додатку "Дія".