10:15, 08 жовтня

Як мотивувати дітей вчитися?

Подекуди у тих, хто продовжує ходити на заняття до школи - оцінки - погіршуються, а бажання отримувати нові знанням - зникає! Тож, які причини втрати мотивації та як заохотити дітей до навчання навіть під час пандемії?

поділитись:
Як мотивувати дітей вчитися? - фото 1

Освітяни впевнені, дітей слід постійно мотивувати, аби вони вчилися із натхненням та ходили до школи залюбки. У цьому мають допомогти, зокрема, яскраві, затишні коридори та різнокольорові класні кімнати. А ще цікаві активності задля розвитку малечі.

«Ми намагаємося, щоб діти брали активну участь в цих заходах. Де вони можуть себе проявити, реалізувати, де відкриваються їх таланти. І потім дитина вже може далі скеровувати свій шлях: комусь подобається співати, танцювати, розповідати вірши. І це також дитину мотивує до того, аби вона більше себе розкривала», - каже заступниця директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №66 Олена Царюк.

Психологи ж наголошують, головна причина втрати мотивації у дитини - занадто високі вимоги батьків і вчителів. Зокрема, до оцінок. Так, учні можуть втратити бажання, якщо вважатимуть, що не отримають схвалення, які б зусилля не докладали. Аби ж заохотити школярів, фахівці радять...

«Ми повинні взяти дитину за руку і показати йому, що його майбутнє переважно залежить від нього і "давай я тобі допоможу зорієнтуватися в твоє майбутнє". А ось вчитель повинен бути хорошою удобреному грунтом. Він повинен бути сам захоплений предметом, який викладає», - каже психолог Лілія Тищенко.

Пані Лілія додає, виховання мотивації до навчання - процес довгий і складний. Проте, якщо допомагати дитині розкритися, розвивати явні та приховані таланти, надихати її, то малеча неодноразово здивує вас своїми успіхами.