19:25, 16.11.2020

Як на Донеччині пройшов карантин вихідного дня?

Без шопінгу та відпочинку у кафе. Цього вікенда в Україні протестували так званий карантин вихідного дня. За новими правилами працювати мали лише фінустанови, аптеки, продуктові крамниці та зоомагазини. Чи так це було насправді?

поділитись:
Як на Донеччині пройшов карантин вихідного дня? - фото 1

Карантин вихідного дня для деяких жителів Краматорська пройшов без значних змін.

«У моєму житті нічого не змінилося. В принципі все це владнається, пристосується. Я не думаю, що карантин скоро закінчиться. Тому скоріше за все ми просто до цього все пріспособімся», - каже жителька Краматорська Альона.

А ось місцеві підприємці підраховують збитки. В Олени бізнес із оформлення та організації свят. Каже, платити зарплатню співробітникам та закуповувати товар нині вже немає за що.

«Ми пов'язані зі святами і люди, коли відпочивають - явно не в будні, правильно? Тому ми, як і ресторани, як і кафе - все у великому мінусі. 5% у нас завантаження, якщо, так би мовити. Дуже погано», - розповідає підприємниця Олена Кучерук.

Недорахувалися виручки й у в одному з салонів краси. Працівники не розуміють, чому їх робота на вихідних - під забороною. Адже дотримуються всіх санітарних норм.

«Ми обслуговуємо клієнтів по-одному. У нас все стерильно, дівчатка в масках, печатках. У нас дозволяє квадратура. Наші клієнти приходять субота-неділя, в основному. Ми втратили і в роботі, і майстри в зарплаті», - каже адміністраторка Олена.

Правоохоронці говорять: стежили за тим, аби підприємці не порушували вимог карантину. Та додають: працівники ринків - локдаун проігнорували.

«За 2 дні нами було зареєстровано 19 матеріалів. Нами було складено 4 адміністративні протоколи за ст. 44 з позначкою 3 кодексу України про адміністративні порушення - це порушення карантину людей. Це передбачає накладення штрафу. Так як це суб’єкт господарювання - штраф до 170 тисяч гривень», - зазначила речниця Краматорського відділу поліції Валерія Осипець.

А це Маріуполь. Попри те, що в місті не планували посилювати обмеження в суботу та неділю, деякі непродовольчі крамниці все одно зачинилися.

«Ну важко, ви бачите яка у нас група товарів? У нас якраз свято - це наш час і для нас це дуже серйозно. Багато хто працює, у нас магазин з 9 до 7. Багато хто просто не встигають з роботи», - розповіла продавчиня Оксана.

Кав'ярні працювали, та тільки на виніс.

«Деякі реагують негативно, деякі позитивно, деякі навіть з посмішкою, і кажуть-це саме вірне рішення», - розповідає бариста Іван.
Деякі заклади харчування вихідними таки обслуговували клієнтів. Щоправда до 22:00.

«Ми працюємо, тільки по 50% посадки. А так, в принципі, все добре», - каже офіціантка Яна.

Поліцейські Маріуполя розповідають: склали 40 постанов стосовно порушень карантину.

«У відношенні власників закладів господарювання та перевізників, які перевозили у понад встановлених кількість людей. Передбачає накладання штрафу. У розмірі від 17 до 32 тисяч гривень. Суд приймає рішення про накладання штрафу», - наголосила пресофіцерка Центрального відділу поліції Маріуполя Мирослава Попова.

А сьогодні у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови стосовно скасування карантину вихідного дня. В ньому рекомендується уряду пом'якшити заборони та обмеження, які діють у суботу на неділю.