09:00, 14.04.2020

Як на нас впливає антисептик? Чи є ризик для здоров’я?

Сухість, подразнення та висипи. Саме так може реагувати шкіра на компоненти антисептика та неправильне використання масок. Алергія здатна проявитися навіть у здорової людини. Про те, які хвороби може викликати нехтування правилами та як запобігти неприємним реакціям.

поділитись:
Як на нас впливає антисептик? Чи є ризик для здоров’я? - фото 1

 

Через магазинний антисептик у жительки Мелітополя з'явилася алергія. Жінка поскаржилася, після використання руки почали свербіти, потім почервоніли. Тепер вона лікується гормональним кремом, уколами та пігулками. Чи стикалися з подібним маріупольці?

Під час роботи, після проїзду в транспорті та походів до магазину. Антисептиком доводиться користуватися часто, розповідає Дмитро. Проте, вважає, краще відмовлятися від нього та просто мити руки з милом.

«Шкіру сушить, це раз. І знову ж таки, сенс який від нього? Повинен антисептик яким бути? Не те, що у нас продають тут, за копійки, а повинен бути, який лікарями перевірений і так далі. Ось у мене таке щастя є, нам видавали лікарі», - каже житель міста Дмитро.

Викликає сухість і подразнення, також скаржиться на санітайзер і Михайло. Чоловік постійно зволожував руки та носив рукавички. Зараз засіб для дезінфекції робить самостійно.

«Я використовую етілпропіловий спирт. Особистий використовую. Я готую сам. Додаю в нього масло, він стає більш м'яким, тому антисептиком не користуюся».

Лікарі ж наголошують: надмірне користування антисептиком може викликати дерматит, екземи, псоріаз. Краще мити руки з милом або ж використовувати гумові рукавички. Якщо купувати санітайзер, то сертифікований. І після кожного використання - зволожувати руки.

«Зволоження має бути спеціальними лікарськими засобами - емолентами. Це зволожуючі креми. Бажано уникати засобів, які містять рослинні компоненти. Краще це буде простий склад. Найпростішим засобом може бути звичайний медичний вазелін», - каже лікар-дерматовенеролог Олена Антонова.

А от маски краще використовувати одноразові, запевняють спеціалісти. Звісно не більше двох годин. Потім утилізувати. Бо вона тришарова. Зовнішній - водонепроникний, середній - дезінфікуючий і внутрішній - вбирає вологу. А от багаторазові - не надто дієві.

«Ні того фіксатора, про який я говорю. На перенісці вона повинна щільно прилягати до обличчя. Є варіанти її обробки - це повинна бути обов'язково температура. Якщо прати, то температура повинна бути 60-70% не менше. Варіант другий - ультрафіолет, якщо закрити кімнату і обробити», - розповіла сімейна лікарка Олена Улзетуєва.

Крім того багаторазову маску варто знімати так, щоб не торкатися внутрішньої сторони, та не обробляти антисептиком. Фахівці додають, краще частіше мити руки та обличчя з милом та без нагальної потреби з дому не виходити.